gigabyte-brix-miniaturni-system-intel-nuc-v-podani-gigabyte
PCTuning Novinka

Gigabyte Brix: Miniaturní systém Intel NUC v podání Gigabyte

ondrej-kostal
Ondřej Košťál
15. 4. 2013 04:00 5 Sdílej:

V malém hliníkovém těle se nachází deska menší než mini-ITX s mobilními procesory, WiFi a SSD. Na výběr bude od Celeronu, až po mobilní Core i7. Procesory jsou chlazeny aktivně.

Reklama
Reklama

S platformou Next Unit of Computing, ve zkratce NUC, Intel ukázal, že lze postavit velice malý a výkonný počítač s jejich procesory. Aby také ne, když se jedná o úsporné mobilní procesory, které jsou používány v mnohem tenčích noteboocích. Svůj NUC plánuje také Gigabyte pod označením Brix.

Gigabyte Brix má kryt vyrobený z hliníku a má rozměry 115 × 108 × 30 mm, váží pak 404 gramů. Z přední strany najdeme jeden port USB 3.0, zezadu pak HDMI a mini-DisplayPort, další USB 3.0, gigabitový Ethernet a zdířku pro napájení. Samozřejmostí je také možnost uchycení počítače na záda monitoru pomocí VESA.

Uvnitř je mini-ITX základní deska s rozměry 100 × 105 mm. Ta je vybavena dvěma SO-DIMM DDR3 paměťovými sloty, mini-PCIe slot pro WiFi kartu, mSATA slot pro SSD, čipset HM77 nebo HM70 a procesory Intel Core i7-3537U,  i5-3337U, i3-3227U a Celeron 1007U. Všechny s TDP do 17 W. Procesor pak chladí aktivní chladič, připomínající dobu turbochladičů na 8800GTX.

Gigabyte Brix se prý dostane do obchodů již příští měsíc. Otázkou zatím zůstává cena

Zdroj: Hardware.info

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning