gigabyte-predstavil-dve-zakladni-desky-s-patici-am4-pro-apu-bristol-ridge-a-cpu-summit-ridge
PCTuning Novinka

Gigabyte představil dvě základní desky s paticí AM4 pro APU Bristol Ridge a CPU Summit Ridge

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
24. 3. 2017 10:30 5 Sdílej:

Společnost Gigabyte uvede na trh dvojici cenově dostupných základních desek formátu ATX a micro-ATX s čipsety A320, které budou cílit na méně náročné uživatele provozující APU 7. generace Bristol Ridge, nebo slabší procesory Ryzen Summit Ridge. 

Reklama
Reklama

První základní deska nesoucí označení A320M-HD2 má formát micro-ATX a hodí se tudíž do kompaktnějších systémů. Výbava desky je z toho důvodu o něco chudší.  Větší A320-DS3 má formát ATX a nabídne díky tomu jeden slot PCI-Express 3.0 x16 doplněný o další PCI-Express 2.0 x4 (x16). 

 

Tyto dva porty pak rozšiřuje ještě dvojice slotů PCIe x1 a dvojice PCI. Menší deska nabídne pouze jeden PCIe 3.0 x16, jedno PCI a dva PCIe x1. Společným jmenovatelem jsou pouhé dva sloty DIMM pro paměti typu DDR4, čtyři porty SATA III (6 Gb/s), dva porty USB 3.1, 6kanálové audio, gigabitový ethernetový port a grafické výstupy DVI a D-Sub. 

 

Obě desky by se měly na trhu objevit s cenovkou pod 80 dolarů. U nás tedy zhruba pod hranicí 2 500 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning