gigabyte-predstavil-tezebni-cmp-30hx-zaruku-dava-pouze-na-tri-mesice
PCTuning Novinka

Gigabyte představil těžební CMP 30HX, záruku dává pouze na tři měsíce

Mirek Kočí
Mirek Kočí
14. 4. 2021 17:57 4 Sdílej:

Společnost Gigabyte se rozhodla už dále na nic nečekat a představila těžební kartu CMP 30HX, která je založena na jádru TU116. Vzhledem ke svému zařazení má grafika pouze tříměsíční záruku, na rozdíl od běžných herních modelů, které lze reklamovat i po několika letech.

Reklama
Reklama

Design speciální grafiky není ničím zvláštní. Využit je chladič WindForce 2X se dvěma ventilátory a ve skříni zabere CMP 30HX jen jeden slot – nemá totiž žádné obrazové výstupy pro monitor. Novinka je postavena na jádru TU116-100, které má 1408 CUDA jader, a dále spoléhá na 6 GB GDDR6 paměti a 192bitové rozhraní.

Gigabyte GeForce CMP 30HX zvládne Ethereum těžit výkonem 26 MH/s, což odpovídá GTX 1660 Super za 229 dolarů. Takovou cenu ale od nejlevnější ze čtveřice speciálních grafik pro mining určitě nečekejte. 

Gigabyte CMP 30HX je nyní v prodeji v Rumunsku za přibližně 720 dolarů, což odpovídá 15 600 Kč. V tuto chvíli není jasné, zda tato cena odráží skutečnou doporučenou maloobchodní cenu výrobce, nebo situace s nedostatkem grafik využily tamní obchody.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning