gigabyte-uvadi-na-trh-svoji-novou-micro-atx-herni-desku-x99m-gaming-5
PCTuning Novinka

Gigabyte uvádí na trh svoji novou micro-ATX herní desku X99M-Gaming 5

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
20. 11. 2014 08:45 Sdílej:

Společnost Gigabyte přidává do své nabídky herních základních desek založených na čipové sadě Intel X99 nový přírůstek ve formě základní desky X99M-Gaming 5, která má formát micro-ATX.

Reklama
Reklama

Deska by tak měla být základem pro kompaktní výkonné herní systémy, založené na procesorech Intel Haswell-E. Mezi výbavou desky najdeme "pouhé" čtyři sloty pro připojení operačních pamětí typu DDR4 s kapacitou až 32 GB. Pro připojení grafických karet poslouží dva sloty PCI Express 3.0 x16, které poskytuj všech 16 linek. 

K vidění je také třetí slot PCI-Express 3.0, který je však limitován propustností x8. Na desce je přítomný také slot PCI-Express 2.0 x1, který poslouží pro připojení rozšiřujících karet. Disky můžeme připojit pomocí šesti tradičních portů SATA III (6 Gb/s), nebo pomocí rozhraní M.2 či SATA Express. 

Rychlou síťovou komunikaci a hraní bez lagů by měl zajistit síťový čip Qualcomm Atheros KIller E2201 s jedním gigabitovým konektorem. Mezi další aktiva desky patří také kvalitní audio, které je zajištěno 7.1kanálovým zvukovým kodekem ALC1150 z dílny Realtek. Zadní panel desky dále nabídne dva konektory PS/2 pro připojení klávesnice a myši, šest portů USB 3.0, čtyři konektory USB 2.0, optický výstup S/PDIF a otvory pro vyvedení Wi-Fi antény. 

Cena desky zatím nebyla oficiálně odtajněna, nicméně měla by se pohybovat přibližně okolo 7 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning