Globální nedostatek čipů brzy skončí, myslí si Musk
Novinka Globální nedostatek čipů brzy skončí, myslí si Musk

Globální nedostatek čipů brzy skončí, myslí si Musk

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 9. 2021 18:34

Podle šéfa Tesly Elona Muska je aktuální čipová krize, která donutila automobilky omezit produkci, pouze krátkodobým problémem.

Reklama
Reklama

Musk v nedávném rozhovoru uvedl, že fabriky závody na výrobu polovodičů, které jsou momentálně ve výstavbě, problémy vyřeší. Na otázku, co si myslí o tom, jak dlouho bude nedostatek čipů negativně ovlivňovat produkci aut, odpověděl, že jen krátkodobě. Podle majitele Tesly budou problémy trvat do příštího roku, poté se situace zlepší. 

Stejného názoru jako Musk je i šéf nadnárodní automobilové skupiny Stellantis Carlos Tavares. Rovněž uvedl, že nedostatek čipů, který letos narušil výrobu většiny automobilek, bude pokračovat také v příštím roce. 

Elon Musk
Elon Musk

Nedostatek čipů ale nesužuje jen automobilky. Čipy se nacházejí v řadě věcí kolem nás. Jsou to i telefony, počítače, grafické karty a další elektronika. Už dříve na tíživou situaci reagoval Intel, který v březnu oznámil, že investuje 20 miliard dolarů do dvou nových továren na výrobu čipů v Arizoně. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning