google-ukoncuje-projekt-internetovych-balonu-loon-ekonomicky-se-nevyplatil
Novinka Google ukončuje projekt internetových balónů Loon, ekonomicky se nevyplatil

Google ukončuje projekt internetových balónů Loon, ekonomicky se nevyplatil

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 1. 2021 17:56

Společnost Alphabet, která vlastní Google ukončuje projekt Loon, který měl poskytovat internet v nedostupných oblastech za pomoci speciálních balónů.

Reklama
Reklama

Vývoj Loonu začal jako ambiciózní projekt Googlu v roce 2011. V roce 2018 se společnost spojila s komerční telekomunikační službou Telkom Kenya, aby obyvatelé odlehlých částí Keni mohli surfovat na internetu, psát e-maily, vést videohovory či streamovat videa.

V podstatě nic ale nešlo podle plánu a tak o tři roky později Alphabet přiznává, že cesta projektu ke komerční životaschopnosti se ukázala být delší a riskantnější, než očekával. Balóny tak internet nikde po světě šířit nebudou.

Technologie projektu Loon Alphabet nabídl vládám a neziskovým organizacím a operátorům. Problémem však je, že každý balón stojí desítky tisíc dolarů a má životnost pouze pět měsíců. Proto o ně není příliš zájem.

Google ukončuje projekt internetových balónů Loon, ekonomicky se nevyplatil

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning