google-ukoncuje-projekt-internetovych-balonu-loon-ekonomicky-se-nevyplatil
Novinka Google ukončuje projekt internetových balónů Loon, ekonomicky se nevyplatil

Google ukončuje projekt internetových balónů Loon, ekonomicky se nevyplatil

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 1. 2021 17:56

Společnost Alphabet, která vlastní Google ukončuje projekt Loon, který měl poskytovat internet v nedostupných oblastech za pomoci speciálních balónů.

Reklama
Reklama

Vývoj Loonu začal jako ambiciózní projekt Googlu v roce 2011. V roce 2018 se společnost spojila s komerční telekomunikační službou Telkom Kenya, aby obyvatelé odlehlých částí Keni mohli surfovat na internetu, psát e-maily, vést videohovory či streamovat videa.

V podstatě nic ale nešlo podle plánu a tak o tři roky později Alphabet přiznává, že cesta projektu ke komerční životaschopnosti se ukázala být delší a riskantnější, než očekával. Balóny tak internet nikde po světě šířit nebudou.

Technologie projektu Loon Alphabet nabídl vládám a neziskovým organizacím a operátorům. Problémem však je, že každý balón stojí desítky tisíc dolarů a má životnost pouze pět měsíců. Proto o ně není příliš zájem.

Google ukončuje projekt internetových balónů Loon, ekonomicky se nevyplatil
i Zdroj: Pctuning

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning