gpu-tonga-od-amd-dorazi-na-trh-v-srpnu-a-nahradi-radeon-r9-280
PCTuning Novinka

GPU Tonga od AMD dorazí na trh v srpnu a nahradí Radeon R9 280

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
1. 7. 2014 06:00 3 Sdílej:

Podle jistých zdrojů blízkých AMD, které mimo jiné vyvracejí existenci GPU Hawaii HTX, bychom se nadcházejícího GPU Tonga měli dočkat přibližně v srpnu tohoto roku. 

Reklama
Reklama

Tyto informace se objevily na čínském VR-Zone a Wccftech a odhalují skutečnost, že nadcházející GPU by měly nahradit stávající čipy Tahiti PRO a tudíž i grafickou kartu Radeon R9 280. Své místo si tedy nové grafiky najdou ve středním segmentu trhu

O nových grafických čipech od AMD toho zatím moc známo není. Proslýchá se, že první grafickou kartou založenou na GPU Tonga by měl být Radeon R9 285. Mezi dalšími informacemi, které se na webu objevují, patří také to, že bude nová karta vybavena 256bitovým paměťovým rozhraním, grafickými paměťmi s frekvencí až 7 GHz a 2048 stream procesory

Podle všeho by se mělo jednat o energeticky úsporné GPU založené na architektuře GCN 2.0. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o GPU střední třídy, by se jeho cena měla pohybovat přibližně kolem 5 000 Kč. Nutno přiznat, že se stále jedná o spekulace a konečné specifikace čipů mohou být jiné. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning