greenpeace-si-hryzlo-do-apple
PCTuning Novinka

Greenpeace si hryzlo do Apple

lukas-fiala
Lukáš Fiala
3. 4. 2007 22:00 9 Sdílej:

Společnost Apple byla skupinou ochranářů přírody Greepeace označena jako nejznečišťující společnost vyrábějící elektroniku.

Reklama
Reklama
V aktualizovaném žebříčku společností se Apple propadlo na konec kvůli jeho přístupu ohledně toxických odpadů při výrobě a recyklaci.

"Applu se nedaří přijmoout bezpečnostní opatření ohledně seznamu látek, jejichž užívání by mělo být s postupem času snižováno, nemá časové limity pro odstranění toxických zbtků PVC a žádné závazky ohledně používání bromičnanů (používají se jako inhibitory hoření)," uvedlo Greenpeace.
"Apple má také laxní přístup k vybírání a následné recyklaci svých produktů, ale hlásí, že recykluje velké množství".

V předchozích vydáních žebříčku bylo Apple desáté, nyní se propadlo na čtrnáctou pozici. Nevypadalo by to tak hrozně, kdyby hodnocených firem nebylo čtrnáct. Apple oponuje tím, že mělo ohledně přírodního prostředí plno: zakazovalo a snižovalo objemy toxických látek jako rtuť, kadmium a šestimocný chrom.
Ovšem to, že něco takového tvrdí, neznamená že se nutně museli snažit (a výsledek tomu napovídá)...

A z druhé strany startovního pole (nebo vlastně už cílové pásky): Nokia, která se loni umístila první, byla vytlačena čínským výrobcem počítačů Lenovem, následovaná společnostmi Sony Ericson, Dell a Samsung.

Celý žebříček s počty bodů z deseti, které Greenpeace společnostem udělila:

1. Lenovo 8
2. Nokia 7.3
3. Sony Ericsson 7
4. Dell 7
5. Samsung 6.3
6. Motorola 6.3
7. Fujitsu-Siemens 6.
8. HP 5.6
9. Acer 5.3
10. Toshiba 4.3
11. Sony 4
12. LG Electronics 3.6
13. Panasonic 3.6
14. Apple 2.7

Podle The Inquirer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning