hapticke-mapy-se-rozsiruji-do-celeho-sveta-nove-vam-je-i-zdarma-vytisknou
Novinka Haptické mapy se rozšiřují do celého světa, nově vám je i zdarma vytisknou

Haptické mapy se rozšiřují do celého světa, nově vám je i zdarma vytisknou

Mirek Kočí

Mirek Kočí

16. 9. 2019 17:00

Služba Mapy.cz už nějaký ten rok pomáhá zjednodušit cestování nevidomým a slabozrakým lidem, a to prostřednictvím haptických map. Pouze s tím se však firma nespokojila. Nyní oznámila, že haptické mapy jsou dostupné už pro celý svět a kdo chce, může si speciálně upravené podklady pro snadnou orientaci pomocí hmatu nejen zobrazit, ale nově také nechat zdarma vytisknout.

Reklama

 „Jsem velice rád, že se nám povedlo dotáhnout tento ambiciózní projekt a dostupnost haptických map rozšířit do celého světa. Ve státech, kde se nepoužívá latinka, byl totiž proces implementace velice náročný,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz, a dodává, že Seznam.cz zároveň spouští projekt, kdy tyto mapy bude na požádání pro osoby se zrakovým handicapem zdarma tisknout.

Haptické mapy se rozšiřují do celého světa, nově vám je i zdarma vytisknou
i Zdroj: PCTuning.cz

Mapa je pro nevidomé čitelná díky speciální technologii tisku a generování mapových podkladů a dalších přidružených informací v Braillově písmu. Na vývoji haptických map služba Mapy.cz dlouhodobě spolupracuje se střediskem Teiresiás při Masarykově univerzitě a ELSA (Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami) při ČVUT v Praze.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama