herni-notebook-rog-zephyrus-s-lze-dobijet-pres-usb-c
Novinka Herní notebook ROG Zephyrus S lze dobíjet přes USB-C

Herní notebook ROG Zephyrus S lze dobíjet přes USB-C

Mirek Kočí

Mirek Kočí

18. 3. 2019 17:00 1

Asus uvedl na český trh notebook ROG Zephyrus S (GX701) vybavený grafickými kartami řady GeForce RTX 2060/2070 a 2080 s designem Max-Q, které zvládnou i náročné hry, a procesorem Intel Core i7 osmé generace.

Reklama

ROG Zephyrus S (GX701) disponuje 17,3palcovým displejem s rychlou obnovovací frekvencí 144Hz a panelem s tenkým rámečkem a podporou technologie G-Sync. Displej s certifikací Pantone Validated je vhodný pro hry nebo tvorbu grafiky či editaci fotek a videí. Notebook si i přesto, že je napěchován výkonnými komponenty, přitom zachovává štíhlý profil (18,7 mm) a kompaktní rozměry na úrovni běžných 15,6 modelů.

Novinka obsahuje procesor Intel Core i7-8750H, který disponuje šesti jádry a 12 vlákny a dosahuje v režimu Turbo frekvence až 4,1 GHz. Má proto dostatek zdrojů pro náročné aplikace, jako jsou editace videí a 3D vykreslování, nebo náročný multitasking, jako kombinace hraní se streamováním. K dispozici je až 24 GB rychlé operační paměti (DDR4-2 666 MHz) a o ukládání dat se stará NVMe SSD s kapacitou až 1 TB.

S GX701 je zároveň první herní notebook, který lze napájet buď přes rozhraní USB-C, nebo klasický vstup DC. Port USB-C je také schopen napájet externí monitor přes DisplayPort 1.4. Počítač je navíc vybaven i výstupem HDMI 2.0b, takže jdou k němu připojit celkem dva 4K displeje na frekvenci 60 Hz.

Zásluhou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac) s 2×2 MU-MIMO nabízí Zephyrus při spárování s kompatibilními routery, jako je ROG Rapture GT-AC5300 rychlejší bezdrátovou propustnost. O stabilní připojení se stará bezdrátová technologie RangeBoost, která neustále skenuje okolí a automaticky přepíná mezi dvěma páry antén, aby byl vždy k dispozici co nejlepší signál.

Herní notebook ROG Zephyrus S lze dobíjet přes USB-C
i Zdroj: PCTuning.cz

Svůj oblíbený herní headset připojíte pomocí 3,5mm audio konektoru nebo jednoho z USB portů. Zephyrus S GX701 dokáže simulovat prostorový zvuk pro stereofonní zařízení, jako jsou sluchátka, USB DAC a náhlavní soupravy VR. Nabízí také audio funkce určené speciálně pro streamování a nahrávání, včetně automatické stabilizace hlasitosti a potlačení šumu.

K hernímu notebooku patří i propracovaný systém chlazení. Active Aerodynamic System (AAS) umožňuje při otevření víka zvýšit objem nasávaného vzduchu, čímž se zvýší průtok vzduchu ve srovnání s tradičními konstrukcemi a předchází propadům ve výkonu. Další vzduch je přiváděn přes ventilační otvory nad klávesnicí a dva ventilátory jej pohánějí přes čtyři chladiče a odvzdušňovací otvory. Samočištění pak zabraňuje hromadění prachu uvnitř notebooku. Každý ventilátor má totiž speciální protiprachový tunel, který zachytí částice a nasměruje je ven ze zadní části šasi.

Samozřejmostí je i podsvícená klávesnice, u které uživatelé mohou jednoduše přizpůsobit intenzitu osvětlení a konfigurovat barvy a efekty tak, aby vyhovovaly různým scénářům, jako je identifikace důležitých kláves pro konkrétní hry a výběr jemnějšího vzhledu pro seriózní práci. Osvětlení se týká i dotykového panelu na pravé straně, který se stisknutím tlačítka změní na numerickou klávesnici. Osvětlené kolečko pro ovládání hlasitosti se nachází přímo v dosahu levé ruky uživatele.

Herní notebook ROG Zephyrus S (GX701) se v České republice prodává od 61 990 Kč s DPH.

Herní notebook ROG Zephyrus S lze dobíjet přes USB-C
i Zdroj: PCTuning.cz

Herní notebook ROG Zephyrus S lze dobíjet přes USB-C
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama