Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou
Článek Hitman: Absolution – nebuď lama, střílej s rozvahou

Hitman: Absolution – nebuď lama, střílej s rozvahou

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

5. 12. 2012 14:00 25

Seznam kapitol

1. Úvod, žánrové vymezení 2. Příběh hry, náplň misí 3. Herní prostředí 4. Schopnosti hlavního hrdiny 5. Grafika hry, závěr

Nájemný zabiják s kódovým označením 47 je zpět. A odvede přesně takovou práci, jakou bychom od profíka očekávali – bude hbitý, chladnokrevný a důsledný. Ale hlavně vás bude neskutečně bavit. Návykovka od studia IO Interactive není o střílení a krvi, spíše v ní procvičíte mozkové závity a užijete si skvělou grafiku. Byť s chybkami...

Reklama
Reklama

I když má Hitman v popisu práce zabíjení, nejedná se o typického siláka, který by si liboval v hromadném vyvražďování. Od steroidových frajerů typu Van Dam a spol. se podstatně odlišuje, neboť při plnění svých úkolů používá spíše mozku, nežli svých svalů.

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Podobný koncept nám v nedávné době přinesla také hra Dishonored, přičemž oba tituly nedílně přispěly k rozdělení hráčské veřejnosti na dva tábory. Jedni je milují a jejich odklon od konceptu klasických stříleček berou jako dar z nebes. Druhými však byly naprosto nepochopeny. Prý se jim zdají přespříliš snadné. A občas se dokonce nestydí svěřit se s tím, že je hned napoprvé prošli za 4 hodiny.

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Jestliže tedy v Hitmanovi hledáte náhradu za CoD, hned v úvodu vás před koupí této hry budu varovat. Zde se střelná zbraň používá jenom výjimečně, pouze v okamžicích krajní nouze. A kdybyste chtěli být skuteční frajeři, na použití jakékoliv zbraně úplně zapomenete (vyjma stanovených cílů, které odkrouhnout musíte). Jednoduše řečeno – čím méně obětí, tím lépe pro vás. Že to není možné? To byste se divili!

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Od předchozích dílů se tato hra sice tolik neliší, ovšem všechny její aspekty byly náležitě vyleštěny a spojeny v celek, který šlape jako dobře promazaný stroj. Narazíte tu na desítky různých řešení, jejichž počet je omezen spíše vaší nápaditostí, nežli samotným prostředím. A asi i proto tu normálně uvažujícím lidem, kteří byli obdařeni trochou fantazie, přijde škoda, zvednou zbraň a cestu k cíli si prostřílet. Ale dost už bylo předbíhání, pojďme si titul Hitman: Absolution probrat hezky popořádku.

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning