hospodarske-vysledky-blackberry-predcily-ocekavani-analytiku
Novinka Hospodářské výsledky BlackBerry předčily očekávání analytiků

Hospodářské výsledky BlackBerry předčily očekávání analytiků

Mirek Kočí

Mirek Kočí

2. 4. 2017 15:00 1

Blackberry zveřejnilo finanční výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí loňského roku, které skončilo v únoru. V něm firma dokázala výrazně utlumit ztrátu a předčit očekávání analytiků. Ke zlepšení hospodaření přispěly nižší provozní náklady a absence mimořádných položek.

Reklama

Kanadský podnik v posledním kvartálu meziročně snížil ztrátu z 238 milionů dolarů na 47 milionů dolarů. Tržby firmě klesly o 38% na 286 milionů dolarů, což bylo o tři miliony dolarů více, než očekávali analytici. Hrubá marže za poslední kvartál byla ve výši 65 %. Upravená EBITDA dosáhla hodnoty 42 milionů dolarů a zisk na akcii činil 0,04 dolaru.

BlackBerry, původně Research In Motion, bylo kdysi průkopníkem chytrých telefonů a jeho přístroje měli v oblibě zejména manažeři. V posledních letech však firma na trhu výrazně zaostalaza přístroji s Androidem a také za iPhony.

Svůj první smartphone se systémem Googlu společnost uvedla na trh v roce 2015. Model s označením Priv ji však trn z paty nevytrhl. Nejen kvůli tomu se BlackBerry rozhodlo změnit svůj podnikatelský záměr a začalo se více soustředit na vývoj softwaru pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích, zatímco vývoj hardwaru přesunulo na externí společnosti.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama