hospodarske-vysledky-ibm-prekonaly-ocekavani
Novinka Hospodářské výsledky IBM překonaly očekávání

Hospodářské výsledky IBM překonaly očekávání

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 4. 2021 06:30

Americká společnost International Business Machines (IBM) zaznamenala v prvním čtvrtletí letošního roku největší růst tržeb za více než 2 roky a výsledky překonaly očekávání analytiků. Podpořily je hlavně dobré výsledky firmy v oblasti cloud computingu.

Reklama
Reklama

Tržby za tři měsíce od ledna do konce března meziročně stouply na 17,7 miliardy dolarů, uvedla společnost s tím, že se jedná o první nárůst tržeb po čtyřech kvartálech, kdy neustále klesaly. Tržby divize cloud computingu se zvýšily o 21 procent na 6,5 miliardy dolarů.

Čistý zisk se snížil na 955 milionů dolarů nebo 1,06 dolaru na akcii z 1,175 miliardy dolarů nebo 1,31 dolaru na akcii ve stejném období před rokem. Očištěný zisk na akcii dosáhl 1,77 dolaru, přičemž analytici počítali s výsledkem 1,63 dolaru. Akcei IBM od začátku roku zpěvnily přibližně o šest procent.

Hospodářské výsledky IBM překonaly očekávání

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning