huawei-hlasi-pres-50-kontraktu-na-site-5g-usa-vini-z-vydirani-zamestnancu
Novinka Huawei hlásí přes 50 kontraktů na sítě 5G, USA viní z vydírání zaměstnanců

Huawei hlásí přes 50 kontraktů na sítě 5G, USA viní z vydírání zaměstnanců

Mirek Kočí

Mirek Kočí

4. 9. 2019 12:00

Společnost Huawei oznámila, že už po celém světě získala více než 50 komerčních kontraktů na mobilní sítě páté generace. Předstihla tak hlavní konkurenty Nokii a Ericsson. Čínská firma tohoto úspěchu dosáhla navzdory enormnímu tlaku ze strany USA, které tlačí své spojence k tomu, aby zařízení Huawei při budování 5G infrastruktury nevyužívali. S informací přišel list The Wall Street Journal.

Reklama

V rozhovoru si zástupce Huaweie také postěžoval, že americké úřady vydírají současné nebo bývalé zaměstnance. Chtějí totiž, aby se postavili proti firmě a začali na veřejnost vynášet důvěrné informace. Čínský podnik doslova tvrdí, že Spojené státy „posílají agenty FBI do domů zaměstnanců Huawei“, aby je získali na svou stranu. Kromě toho mají USA také podnikat kybernetické útoky na interní sítě společnosti.

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy podezírají výrobce ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá. Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.

Huawei hlásí přes 50 kontraktů na sítě 5G, USA viní z vydírání zaměstnanců
i Zdroj: PCTuning.cz

Navzdory intenzivní antikampani se však Huaweii daří. V první polovině roku firmě stouply tržby na 401,3 miliardy juanů (1,34 bilionu Kč) ze 325,7 miliardy juanů před rokem. Dodávky chytrých telefonů společnosti (včetně mobilů značky Honor) v tomto období představovaly 118 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst 24 procent.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama