huawei-mate-30-pro-prinese-kirin-985-5g-a-lepsi-displej
Novinka Huawei Mate 30 Pro: Přinese Kirin 985, 5G a lepší displej

Huawei Mate 30 Pro: Přinese Kirin 985, 5G a lepší displej

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 6. 2019 10:00 1

Huawei Mate 20 Pro je stále jedním z nejlepších telefonů současnosti, co se týče nabízené výbavy i výkonu. V poslední době se nicméně již množí spekulace o jeho nástupci. Mate 30 by měl dostat skvělé specifikace a dočkat bychom se ho měli již letos na podzim.

Reklama

Huawei se nedávno stal druhým největším výrobcem mobilů na světě, když předstihl americký Apple. A zástupci podniku se netají tím, že mají zálusk i na první příčku, kterou nadále drží Samsung. V zabrání pomyslného trůnu má čínskému gigantu pomoci právě Mate 30 Pro.

Ten bude představovat to nejvýkonnější z portfolia společnosti Huawei, což má být zásluha především nového procesoru Kirin 985, který vyprodukují fabriky společnosti TSMC. Tento čip bude doplněn o 8 GB nebo 12 GB operační paměti a úložiště s kapacitou 256 GB či 512 GB. V telefonu bude integrován i modem Balong 5000 – smartphone tedy bude připraven na ultrarychlé 5G sítě.

Huawei Mate 30 Pro: Přinese Kirin 985, 5G a lepší displej
i Zdroj: PCTuning.cz

Úhlopříčka displeje novinky zatím nebyla upřesněna. Často se ale hovoří o 6,7palcové OLED obrazovce s vysokou obnovovací frekvencí 90 Hz (místo 60 Hz), takže animace prostředí a rolování textu budou plynulejší než na ostatních mobilech.

Mezi hlavní přednosti Mate 30 Pro bude patřit i také fotoaparát Leica, jehož čtyři objektivy mají být uspořádány do obdélníku. Není velkým překvapením, že každý objektiv bude sloužit pro něco jiného. K dispozici bude hlavní snímač, dále pak teleobjektiv, ultraširokoúhlý objektiv a snímač typu ToF pro měření hloubky ostrosti. Spekuluje se o pětinásobném optickém blesku a padesátinásobném digitálním zoomu, tedy o stejných schopnostech, jaké přinesl P30 Pro.

Huawei Mate 30 Pro bude mít premiéru letos na podzim společně s dalšími zástupci řady Mate 30.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama