huawei-uvedl-na-cesky-trh-routery-ax3-a-ax3-pro
Novinka Huawei uvedl na český trh routery AX3 a AX3 Pro

Huawei uvedl na český trh routery AX3 a AX3 Pro

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 10. 2020 12:53 2

Huawei uvádí na trh routery AX3 a AX3 Pro, které se mohou pochlubit plnou podporou standardu Wi-Fi 6 a zabezpečením HomeSec.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Výrobce informuje, že nové routery z řady WiFi AX3 jsou vybaveny procesorem Gigahome a čipovou sadou Gigahome Wi-Fi 6, která umožňuje řadu vylepšení díky rozšíření šířky frekvenčního pásma až na 160 MHz a stabilizaci pracovní frekvence na 2 MHz, což má usnadnit průchod signálu přes zdi. Zjednodušeně řečeno: uživatelé si mohou užívat rychlejší připojení v blízkosti zařízení a stabilní signál při delší vzdálenosti.

Čtyřjádrová verze řady Huawei WiFi AX3 zároveň podporuje funkci Huawei Share. Pouhým klepnutím na odemčený Android telefon s aktivovaným NFC se uživatelé mohou připojit přímo k Wi-Fi, aniž by museli zadávat heslo. Tato funkce je obzvlášť užitečná při návštěvách v domácnostech nebo pro hosty v hotelech či restauracích, jelikož značně ušetří čas a potíže spojené s žádáním a zadáváním hesla.

Huawei uvedl na český trh routery AX3 a AX3 Pro
i Zdroj: PCTuning.cz

Součástí čtyřjádrové verze je i bezpečnostní ochrana Huawei HomeSec. Do čtyřjádrového čipu Gigahome byla zabudována nezávislá bezpečnostní zóna (prostředí s důvěryhodným systémem TEE) a bezpečnostní řešení TrustZone bylo zkonstruováno z mikrojáder.

Huawei AX3 se prodává za 1 799 Kč a Huawei AX3 Pro za 2 499 Kč. Oba produkty jsou k dostání u všech prodejců a v e-shopu Huawei.

Základní technické parametry

  • Frekvenční rozsah (GHz): 2.4, 5 GHz
  • Počet portů HUB/Switche: 3
  • Přenosové rychlosti pro WLAN (Wifi) [Mb/s]: 2 402 + 574
  • Přenosové rychlosti pro HUB/Switch [Mb/s]: 1 000
  • Podpora IPv6: Ano
  • Firewall: Ano
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama