huawei-ztratil-plnohodnotny-pristup-k-androidu
Novinka Huawei ztratil plnohodnotný přístup k Androidu!

Huawei ztratil plnohodnotný přístup k Androidu!

Mirek Kočí

Mirek Kočí

20. 5. 2019 08:30 12

Společnost Google podle agentury Reuters „odstřihla“ čínský Huawei s okamžitou platností od přístupu k novým verzím operačního systému Android. Opatření souvisí s krokem amerického ministerstva obchodu, které minulý týden zařadilo Huawei na černou listinu.

Reklama

Důsledky pro Huawei budou „likvidační“. Nově vyrobené telefony totiž přijdou o přístup k aktualizacím systému a k na něj navázaným službám, jako jsou obchod Google Play a také sada aplikací od Googlu (Gmail, YouTube a tak dále…). Mimo Čínu se tak tyto telefony stanou neprodejnými, což významně výrobci zkomplikuje podnikání v oblasti chytrých telefonů. 

Ve své domovině Huawei prodává mobily s upraveným systémem, tedy bez služeb Googlu, tam ho nové omezení příliš trápit nemusí. Všude jinde pro něj rozhodnutí amerického internetového gigantu bude mít drastické následky! Dodejme, že Huaweii nadále zůstává přístup k základnímu jádru Androidu, které je volně přístupné pod licencí Open Source.

Huawei ztratil plnohodnotný přístup k Androidu!
i Zdroj: PCTuning.cz

Huawei je momentálně druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Minulý rok se dostal před Apple a podnik se dlouhodobě se netají svými ambicemi, že během příštích několika let chce předehnat Samsung a stát se světovou jedničkou. Pokud ale nebude zažehnán spor mezi Spojenými státy a Čínou, je jisté, že se mu to nikdy nepovede. Ze zákazníků jsou nyní bohužel rukojmí v obchodní válce.

Majitelé již prodávaných smartphonů Huawei mohou být částečně v klidu. Google v prohlášení uvedl, že budou mít nadále přístup k obchodu Play i aktualizacím aplikací. Updatů samotného operačního systému a nových bezpečnostních záplat už se nicméně nedočkají.

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama