intel-a-sun-budou-spolupracovat
Novinka Intel a Sun budou spolupracovat

Intel a Sun budou spolupracovat

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

23. 1. 2007 00:00 1

Sun rozšíří svou nabídku serverů o modely s procesory Intel Xeon a Intel bude na oplátku propagovat operační systém Sun Solaris.

Reklama

Sun prodává stroje s vlastními procesory SPARC i s x86 procesory AMD Opteron. Intel a Sun byli doteď velcí soupeři, takže Xeony doteď v nabídce Sunu scházely. Nově zvolený generální ředitel Sunu, Johnatan Schwartz, se rozhodl uzavřít s Intelem spojenectví - takové, které by bylo výhodné pro obě strany. Údajně se zjistilo, že 70% instalací x86 verze operačního systému Solaris běží na Intelu, takže k tomu Schwartz měl poměrně dobrý důvod.

Intel a Sun budou spolupracovat
i Zdroj: PCTuning.cz

Tedy, jak již bylo řečeno v úvodu, Sun bude prodávat jedno-, dvou-, čtyř- a později i osmiprocesorové servery založené na Xeonech od Intelu. Výrobce procesorů tak získá další odbytiště a Sun rozšíří svoje pole působnosti. To ale není vše: kromě toho bude Intel propagovat UNIXový systém Solaris. Což možná zachránilo Solarisu život, neboť při počtu sedmi milionů instalací byla jeho budoucnost nejistá.

Analytik Dean McCarron z Mercury Research srovnává tuto koalici s loňským partnerstvím Dellu s AMD. Sun bude prý moci vyjednávat lepší ceny s AMD a zároveň srovnat krok s konkurencí (Dell, HP), která již nabízí servery se čtyřádrovými Xeony.

Zdroj: TGDaily

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama