intel-core-2-duo-intel-vraci-uder-cast-2
PCTuning Článek

Intel Core 2 Duo - Intel vrací úder - část 2.

z-obermaier
Z. Obermaier
13. 8. 2006 21:55 224 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Testovací sestavy - doplněno 3. Rozdíl mezi 2MB a 4MB L2 cache 4. Testy - doplněno
5. Závislost časování pamětí na výkonu 6. Srovnání procesorů 7. Závěr - doporučení ke koupi

Po týdnu vám přinášíme slíbenou druhou část doplněných testů procesorů řady Intel Core 2 Duo, kde se setkáte s nejlevnějším procesorem této „rodiny“, proti kterému postavíme nejvýkonnější a nejdražší procesor konkurence.

Reklama
Reklama

V první části našeho testu – čtěte zde, jsme vám slíbili pokračování a hlavně doplnění testů. Svůj slib plníme a v této druhé části vám přinášíme srovnání s platformou AMD AM2 a hlavně první pohled na nejlevnější procesor Intel Core 2 Duo, konkrétně se jedná o model E6300. Vzhledem k časové náročnosti testů her budou tyto testy uveřejněny všechny v samostatném článku, kde budou všechny hry porovnány napříč platformami a test bude pro ilustraci doplněn i o výsledky se zapojením v ATi CrossFire, kde se velmi zřetelně prokáže výkonnostní náskok nových procesorů Intelu. V této druhé části se také podíváme na velice zajímavé srovnání vlivu velikosti paměti cache L2 u procesorů s jádrem "Allendale" a "Conroe". Poté se můžete podívat na doplněné testy a dále se podíváme detailně na vliv časování a rychlosti pamětí na výsledný výkon, což vám mnohé napoví pro vhodný nákup pamětí k této platformě. Nakonec si shrneme výhody a nevýhody nové platformy, včetně rad a doporučení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning