intel-core-i9-v-ohrozeni-amd-ryzen-threadripper-nabidne-vic-kanalu-pro-pameti-i-pcie-linek
PCTuning Novinka

Intel Core i9 v ohrožení. AMD Ryzen Threadripper nabídne víc kanálů pro paměti i PCIe linek

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
31. 5. 2017 15:00 17 Sdílej:

AMD v rámci prezentační akce svých produktů na veletrhu Computex 2017 přišlo s dalšími informacemi o připravovaných high-end procesorech Ryzen Threadripper, které asi dají brouka do hlavy některým uživatelům, jenž pomýšleli na koupi připravovaných procesorů Core i7 a Core i9 série X od Intelu.

Reklama
Reklama

Podle informací, které AMD poskytlo, totiž Threadripper budou značně konkurenceschopným produktem a oproti Intelu budou mít v mnohém na vrh. I když neznáme přesné takty, ani výkon na jádro, slibně zní zejména to, že procesory poskytnout více PCIe 3.0 linek a také možnost připojení více pamětí.

Konkrétně bychom se měli dočkat až 64 PCI-Express 3.0 linek (u Intelu "pouze" 44 linek) u všech 12 a 16jádrových modelů. 44 linek u Intelu budou mít také pouze vyšší modely počínaje Core i9-7900X s deseti jádry, který bude ověnčen cenovkou 999 dolarů. Otázkou tedy zůstává s jakou cenovkou se vytasí AMD. 

Dalším atakem na AMD by ale měl být také řadič pamětí, který by měl umožnit připojení DDR4 RAM do čtyřkanálové konfigurace napříč celým spektrem nabízených procesorů Threadripper. Zde budou pokulhávat další CPU do patice LGA 2066, jako je Core i7-7740X, který má podporovat jenom dvoukanálové zapojení. Všechny čipy Threadripper nabídnou také sdílenou 16MB L3 cache, což je opět o něco více než v případě Intelu.

Na konečné specifikace si ale stejně budeme muset dočkat až do uvedení prvních finálních procesorů. První desky s čipsetem X399 nicméně již řada výrobců, jako je Asus, ASRock, Gigabyte a MSI, předvedla a možná se dočkáme nějakého úniku informací právě od nich. 

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning