intel-laka-na-moznosti-rocket-lake-opet-novy-cipset
Novinka Intel láká na možnosti Rocket Lake, opět nový čipset!

Intel láká na možnosti Rocket Lake, opět nový čipset!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

29. 10. 2020 17:42 8

Intel je nepoučitelný a ani současná situace nemění jeho zvyky, výkon super ale opět nové desky?

Reklama

 Uvedení Ryzenů 5000 se blíží, a tak Intel spouští svou PR kampaň aby nalákal zákazníky na procesory Rocket Lake. Intel slibuje až dvojciferné navýšení IPC, novou grafiku Xe, až dvacet PCIe 4.0 linek (16 grafika + 4 SSD). Bohužel ale opět potřebujete novou desku, Intel je opravdu nepoučitelný.

Intel láká na možnosti Rocket Lake, opět nový čipset!
i Zdroj: PCTuning.cz

Architektura Cypress Cove a pouze 8/16 jader jako nejvyšší herní čip. To dle mého stále na herní dělo stačí, cokoliv nad 8 jader je zbytečné. Nové paměti DDR4-3200 MHz, konečně PCIe 4.0 a také nové media enkódéry. Vypadá to slušně, ale přijde to to půl roku po Ryzenech 5000. Kdo bude upgradovat letos, na Rocket Lake ani nepomyslí.

Intel láká na možnosti Rocket Lake, opět nový čipset!
i Zdroj: PCTuning.cz

Nerozumím tomu, proč Intel není schopen uvést nové procesory pro současné desky s Z490. Jsou opravdu nepřipravené pro PCIe 4.0? Tímhle krokem opět celou platformu zabije ještě před uvedením, nikdo nebude kupovat další desku pro jednu generaci CPU. Navíc tu budou Ryzeny 5000 a Intel už zřejmě nebude lídr v herním výkonu a jeho pozice bude zcela jiná než dosud. Proč někdo soudný v Intelu tohle čipsetové/paticové šílenství nezastaví, proč se nepoučí ze strategie AMD a jedné desky pro několik generací CPU? Dřív když byl Intel na vrcholu mu to snadno prošlo, ale teď je jiná doba. Než na to Intel přijde, utečou mu všichni hráči ke konkurenci.

Zdroj: Intel

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama