intel-opravuje-chyby-v-procesorech-haswell-a-broadwell
PCTuning Novinka

Intel opravuje chyby v procesorech Haswell a Broadwell

Mirek Kočí
Mirek Kočí
6. 3. 2018 12:00 1 Sdílej:

Ostře sledovaná kauza týkající se jedné z největších chyb procesorů v celé historii počítačového světa pomalu míří ke svému konci. Intel totiž vydal nové aktualizace pro své čipy, a ty už jsou údajně bezproblémové.

Reklama
Reklama

Chyby označované jako Spectre a Meltdown jsou závažné a uživatelé by je rozhodně neměli podceňovat. Americký čipový gigant Intel již během ledna vydal aktualizace, které je měly opravovat. Během několika dní však zničehonic otočil, když uživatele varoval, aby opravy pro procesory neinstalovali. Ukázalo se totiž, že software obsahuje chyby, kvůli kterým docházelo k nekorektním reakcím operačního systému. Nové záplaty už údajně žádné problémy nezpůsobují.

Dodejme, že Intel vydal aktualizace zatím pouze pro generace mikroprocesorů Haswell a Broadwell. Opravný software pro čipy Sandy Bridge/Ivy Bridge eliminující Spectre/Meltdown je nadále ve vývoji (výjimku tvoří mobilní čipy).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning