intel-spusti-prodej-desktopovych-procesoru-broadwell-v-polovine-letosniho-roku
PCTuning Novinka

Intel spustí prodej desktopových procesorů "Broadwell" v polovině letošního roku

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
5. 3. 2015 09:30 7 Sdílej:

Společnost Intel nabídla v rámci konference GDC 2015 několik postřehů o tom, jak by měl vypadat rok 2015 v oblasti desktopových procesorů.

Reklama
Reklama

Padlo slovo také na očekávanou desktopovou řadu procesorů architektury "Broadwell" (5. generace procesorů Intel Core), která by podle všeho měla přijít přibližně v polovině roku, tedy na přelomu 2. a 3. čtvrtletí. Svůj debut si tedy tyto procesory odbudou nejspíše na letošním Computexu. Desktopové procesory Broadwell by měly být v podstatě "Haswell" založený na 14nm výrobním procesu s vylepšenou sadou funkcí. Mělo by jít v podstatě o podobný pokrok jako u "Sandy Bridge" a "Ivy Bridge".

Desktopová CPU řady "Broadwell" budou nejspíše využívat stále patici LGA1150 a tudíž jimi půjdou osadit současné základní desky sérií 8x a 9x. Nutná bude samozřejmě aktualizace systému BIOS. Nejvýkonnější quad-core čipy založené na architektuře jádra "Broadwell" by měly přijít s relativně nízkým TDP, které by nemělo být vyšší než 65 wattů. A to se nebude jednat o energetické čipy s přídomkem S nebo T, nýbrž o "běžné" procesory. Vhodné tedy budou i do kompaktnějších systémů se slabším chlazením.

Intel také potvrdil, že některá "menší", dvoujádrová provedení procesorů Intel Core i7 řady "Broadwell" nasadí do chystaných mini PC typu NUC. Tyto procesory nabídnou TDP pouhých 28 W a také grafický čip Iris. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning