Jaký byl CeBIT 2014: zajímavosti ze stánků známých výrobců
Článek Jaký byl CeBIT 2014: zajímavosti ze stánků známých výrobců

Jaký byl CeBIT 2014: zajímavosti ze stánků známých výrobců

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

23. 4. 2014 03:00

Seznam kapitol

1. Cesta do Hannoveru 2. První půlden s firmou TP-LINK 3. Novinky od MSI a Zotac 4. Novinky od Synology a SilverStone
5. ASRock, Samsung a Shuttle 6. Zajímavosti a závěr 7. Galerie

Letos jsme na CeBITu pobývali jen dva dny, ale i za ten krátký čas bylo možné objevit spoustu zajímavostí. Podíváme se na stánky společností MSI, Samsung, SilverStone, Synology, TP-LINK, Zotac a dalších, na utopené počitače, létající drony nebo bar s roboty. Na závěr se můžete pokochat rozsáhlou fotogalerií.

Reklama
Reklama

Na největší evropský veletrh, CeBIT, který se každý rok pravidelně koná v německém Hannoveru, se chce podívat určitě každý. Díky místu konání je jako jeden z mála snadno přístupný i pro našince. I mně se letos poštěstilo a časově mi vše vyšlo tak, že jsem se sem mohl podívat – konečně. Článek jsem sice sepsal až pár týdnů po výstavě, ale sestává se spíše ze zajímavostí. Nejedná se o zmapování každého koutu výstaviště.

Čas v období konání veletrhu (letos to bylo od 10. do 14. března) jsem nakonec mohl využít pro „novinářský výlet“. Shodou okolností hledala společnost TP-LINK české novináře, kteří by měli zájem o dvoudenní výlet na CeBIT a oslovila i PC Tuning. To už jsem neváhal a v hlavním zaměstnání si bral dovolenou.

Jaký byl CeBIT 2014: zajímavosti ze stánků známých výrobců

Na cestu nakonec bylo vypraveno sedm novinářů z České republiky, osmým členem posádky byl pak člověk z PR agentury Chillicom, která zajišťuje pro TP-LINK všechny novinářské tiskové konference a akce.

Přesto, že výlet byl dvoudenní, na výstavišti jsme strávili asi jen 11 hodin. Z Prahy to je totiž lehce přes 500 km, samotná cesta zabrala přibližně 5 hodin, ještě navíc Fordem Tranzit. Někdy jsem až koukal, co se z té dodávky dá vytáhnout. Odjezd byl v pondělí v 7 hodin ráno a příjezd na výstaviště i s ubytováním okolo 14. hodiny.

Jaký byl CeBIT 2014: zajímavosti ze stánků známých výrobců

První má reakce bylo nadšení. Výstaviště v Hannoveru je obrovské. Jeho rozloha je 450 000 m² a pokud si špatně poskládáte schůzky, můžete klidně běhat z jednoho konce na druhý. A pokud k tomu ještě máte jen dva dny, za které toho chcete stihnout co nejvíce, pěkně se naběháte.

Pro české novináře měla TP-LINK připravenou českou prezentaci, která následovala asi hodinku po příjezdu. Pojďme se na ni podívat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning