klavesnice-razer-tarantula-kousne-a-nepusti
Článek Klávesnice Razer Tarantula - kousne a nepustí?

Klávesnice Razer Tarantula - kousne a nepustí?

Michal Mitrega

Michal Mitrega

30. 11. 2006 01:00 34

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Ovládací program 3. Kvalita, ergonomie a design 4. Rozmístění prvků 5. Závěr

Docela dobře se pamatuji na svou první novinku na PCT, která se týkala právě této klávesnice Razer. Tato novinka vyšla zhruba před rokem, takže si Razer dal s uvedením finálního produktu celkem na čas. Celý koncept je překopaný, z původního návrhu toho mnoho nezbylo. Pojďme se tedy podívat na Tarantuli v dnešní podrobné recenzi.

Reklama
Reklama

Balení

Balení Tarantuly se nese v duchu ceny celé klávesnice. Dočkáte se robustní kartónové krabice a fólie, ve které je klávesnice uložena. Pro zajištění maximálního bezpečí jsou všechny lesklé plochy přelepeny tenkou fólií proti poškrábání. Klávesnice je uložena v bytelné kartónové krabici, která je vložena do pevného obalu z tvrdého papíru. Ten je pak opatřen rozsáhlým potiskem. Při rozbalování na Vás bude dýchat značný pocit exkluzivity.

Klávesnice Razer Tarantula - kousne a nepustí?


rozměrné balení

Klávesnice Razer Tarantula - kousne a nepustí?


pohled z boku

Balení dále obsahuje sadu vyměnitelných kláves, velkou samolepku Razeru, certifikát pravosti, rychlou startovní příručku, manuál a samozřejmě také CD s ovladači. Na poněkud "zašitých" stránkách s ovladači se již dá stáhnout nová verze ovladačů 1.01. Rychlá instalační příručka popisuje v deseti jazycích zapojení klávesnice, připojení dalších zařízení do portů klávesnice a výměnu tlačítek pomocí přiložených kleštiček. Manuál popisuje speciální tlačítka, nastavení klávesnice pomocí přiloženého softwaru, přepínání profilů, definování maker a spoustu dalších důležitých věcí. Krom toho je tu užitečná tabulka, která informuje o tom, které funkce se uloží do vnitřní paměti, a které naopak zůstanou dominancí softwaru.

manuál a CD s ovladači
manuál a CD s ovladači


certifikát pravosti a samolepka

Specifikace

 • pro OS Windows 2000 a XP (32 i 64-bitová verze)
 • rozměry 510 x 218 x 29 mm
 • USB hub + zdířky pro sluchátka a mikrofon
 • 180 cm dlouhý, 5 mm tlustý kabel
 • 10 programovatelných kláves
 • 8 multimediálních kláves
 • 5 speciálních kláves
 • 32 kB vnitřní paměť pro 5 uložených profilů
 • nová konstrukce tlačítek pro maximálně rychlou odezvu
 • nekonečně mnoho stisknutých kláves současně
 • 10 vyměnitelných kláves
 • BattleDock pro připojení osvětlení a internetové kamery

Razer Tarantula má velmi silný a dlouhý ocásek, který se na konci dělí na dva USB konektory, a konektory pro sluchátka a mikrofon. Všechny jsou pozlacené. Je zajímavé, že Tarantula potřebuje dva USB konektory. Možná je to kvůli USB hubu na klávesnici, ale i přesto má stejný hub i Zboard jen s jedním konektorem. Možná je to proto, aby se klávesnice a další připojené zařízení (podotýkám včetně těch v BattleDocku) nebrzdily.

Klávesnice Razer Tarantula - kousne a nepustí?


pozlacené konektory

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning