kratky-pohled-na-gulftown
Novinka Krátký pohled na Gulftown

Krátký pohled na Gulftown

Michal Kleman

Michal Kleman

31. 7. 2009 00:00 5

Během první poloviny roku 2010 se dočkáme prvních šestijádrových procesorů na architektuře Nehalem, půjde o procesor Core i9 s jádrem Gulftown a nyní máme možnost jej vidět poprvé v akci.

Reklama
Reklama

Šestijádro vyrobené 32nm procesem uvidíme pravděpodobně v druhém kvartále roku 2010, přesné datum je však vzdálené a datum vydání se může i nadále měnit. Nadšenci přezdívanému JC, který často zásobuje svět fotkami nových čipů, se podařio ukořistit nějaké fotky nového procesoru.

Krátký pohled na Gulftown

Jako všechny nové procesory z vyšších řad Intelu bude i Core i9 podporovat Hyper-Threading a tedy jeden procesor zvládne zpracovávat až 12 vláken najednou. Na následující fotce můžete vidět osazené dva takovéto procesory v serverové desce. Jejich pracovní takt je 2,4GHz (133MHz s násobičem 18), L2 cache má kapacitu 256kB na jádro, L3 cache má pak kapacitu 12MB.

Krátký pohled na Gulftown

Šestijádrový Gulftown bude kompatibilní s čipsetem Intel X58 Tylersburg a díky patici LGA 1366 bude upgrade ze součastných procesorů velice jednoduchý. Otázkou zůstává cena, kterou Intel za takto "prémiový" produkt pravděpodobně ze začátku nasadí vysoko, zvláště při použití jader Gulftown v procesorech Intel Extreme Core i9.

Krátký pohled na Gulftown

Podle Expreview

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning