krysy-prekousaly-kabel-a-odrizly-cast-skotska-od-internetu
PCTuning Novinka

Krysy překousaly kabel a odřízly část Skotska od internetu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

14. 10. 2011 11:37 9

Počátkem týdne postihl desetitisíce uživatelů firmy Virgin Media výpadek internetu a kabelové televize. Mohly za to krysy, které v podzemí přerušily optický kabel.

Reklama
Reklama

Možná si pamatujete na těžko uvěřitelný příběh, kdy pětasedmdesátiletá důchodkyně z Gruzie odpojila takřka celou Arménii od internetu. Nešlo o žádnou hackerku, jednoduše rýčem překopla optický kabel v lese. Chtěla ho prodat do sběrných surovin. Informovali jsme vás o tom zde

Nepřehlédněte:

75letá důchodkyně překopala optický kabel, odpojila tím Gruzii a Arménii od internetu

Podobný výpadek trápil tento týden i velkou část Skotska. Přesněji uživatele největšího poskytovatele internetu a kabelové televize v zemi – firmy Virgin Media.

V pondělí a v úterý postihl výpadek internetu desetitisíce zákazníků. Na vině ale tentokrát nebyl vitální důchodce, nýbrž krysy, které v podzemí překousaly optický kabel. Nedostupnost služeb hlásili uživatelé z oblastí Kirkcaldy, Glenrothes a Leven.

Krysy překousaly kabel a odřízly část Skotska od internetu

Firma přislíbila nápravu a uvedla, že přistoupila k opatřením, která mají zabránit tomu, aby se podobná situace již do budoucna neopakovala

Zdroj: The Register

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning