leadtek-winfast-tv-usb-ii-deluxe
PCTuning Článek

Leadtek WinFast TV USB II Deluxe

Mike

Mike

19. 4. 2005 00:00 14

Seznam kapitol

1. Vzhled a konektory 2. Hardware 3. Vlastní software: Winfast PVR, Winfast FM 4. Alternativní software 5. Závěr

Firma Leadtek se na oblast domácí zábavy vrhla s velkým nadšením. Výborně si vede při výrobě grafických karet a stejně úspěšná je i s TV kartami. V současné době pokrývají její TV karty široké spektrum trhu, od levných karet až po karty s hardwarovým enkodérem. Nezapomíná ani na externí karty a speciálně ani na externí karty pro majitele notebooků. Právě těm je určen WinFast TV USB II Deluxe, který není jen obyčejný TV tuner, ale i tříportový USB 2.0 Hub.

Reklama
Reklama

Podívejme se nyní "pod pokličku". Sundáme-li horní kryt, upoutá nás především tuner, který zabírá hodně velkou část plošného spoje. Jde o typ od Philipse FM-1216ME/I. Jelikož jde o typ, který se používá na mnoha jiných kartách, tak lze očekávat podobné vlastnosti. Tím myslím jak jeho přednosti jako je dobrá citlivost, tak i nectnosti - horší kanálová strmost. Jedná se o rušení dvou kanálů vedle sebe, především pak toho na nižší frekvenci tím na vyšší frekvenci. Abych nebyl nařčen, že si vymýšlím), tak přikládám obrázek (ten levý - klepněte na zobrazení celého obrázku), jak se toto rušení projevuje. Konkrétně jde o stanici na frekvenci 140.25MHz, nad ní je stanice na 147.25MHz a nad ní ještě na 154.25MHz. Projevuje se to na první i druhé stejně, ta poslední je bez problémů. Jinak je ale obraz výborný, ostrý (ostrost lze regulovat) a bez rušení, viz druhý obrázek.

Leadtek WinFast TV USB II Deluxe
Leadtek WinFast TV USB II Deluxe


- pro zvětšení klikněte -

Větší čip hned vedle tuneru je zvukový demodulátor TDA9874AH. Ten zvládne všechny světové normy zvuku, typ A2 pak i ve stereu a to jak B/G, tak i D/K, stejně tak samozřejmě i NICAM. BTSC je pak pouze mono. Hned vedle se nachází obvod EM2820 od eMPIA Technology. Jde o interface pro USB 2.0, po kterém posílá přijaté video a audio streamy.

Leadtek WinFast TV USB II Deluxe

Na této straně si ještě všimněte, jak jsou řešeny indikátory u USB portů. Zelená dioda nesvítí přímo, ale kolmo, její světlo je přenášeno oranžovým plastem ven.

Leadtek WinFast TV USB II Deluxe

Odkryjeme-li spodní stranu přístroje, uvidíme rozměrný kovový chladič téměř přes celou délku, který je ještě přikrytý plastovou krytkou. Chladič je přilepen na obvody pod ním a sundává se těžko, při troše opatrnosti a hlavně trpělivosti to ale jde. Výrobce musel osadit obě strany desky, aby mohl zmenšit rozměry přístroje na přijatelnou mez, vhodnou pro časté přenášení spolu s notebookem. Škoda jen, že se mu nepodařilo využít pouze napájení z USB, pak by to bylo ideální.

Leadtek WinFast TV USB II Deluxe

Pod chladičem objevíme konečně digitalizační čip videa (velký obvod uprostřed desky). Je jím opět SAA7114 od Philipse, známý devítibitový převodník, často používaný v různých externích zařízeních k počítačům nebo i samostatných přístrojích. O digitalizaci zvuku se stará dvoukanálový dvacetibitový AC´´´´97 kodek EMP202 od eMPIA Technology. Na obrázku je to ten malý obvod nahoře. Vpravo dole se nachází USB 2.0 hub D720110 od NECa. Zvládne čtyři USB porty, z čehož jeden je využit pro přenos videa a zbylé tři jsou vyvedeny na vnější konektory.

Leadtek WinFast TV USB II Deluxe


Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning