lenovo-predstavilo-nove-firemni-pocitace-thinkbook
Novinka Lenovo představilo nové firemní počítače ThinkBook

Lenovo představilo nové firemní počítače ThinkBook

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 5. 2019 13:00

Lenovo na technologickém veletrhu Accelerate 2019 uvedlo novou podznačku určenou malým a středním podnikům - ThinkBook. Jedná se o novou řadu ultratenkých notebooků s Windows 10, které se snadno přenáší a nabízejí přívětivé uživatelské rozhraní.

Reklama

Na základě zadaného výzkumu Lenovo navrhlo ThinkBook tak, aby splňoval požadavky firem na služby a výkon. Zároveň však myslelo i na dostupnost a stylový design, který by oslovil nastupující generaci. ThinkBook S série (dostupná ve 13" a 14" verzi) je navržena především pro podnikatele, kteří si potrpí na bezpečnost, dobrou technickou podporu a moderní vzhled zařízení.

Počítače ThinkBook jsou vybaveny 8. generací procesorů Intel Core, standardním SSD a buď integrovanou grafikou Intel UHD 620, nebo dedikovanou AMD Radeon 540X. RapidCharge technologie, která nabije 80 % baterie za hodinu, je pak standardem u modelu ThinkBook 13s.

Oba nové stroje přináší některé vlastnosti chytrých telefonů. Mohou například stahovat e-maily, přijímat upozornění Skype nebo aktualizovat aplikace, a to i v režimu spánku. Kromě toho se z režimu spánku probudí téměř ihned díky Smart Power On tlačítku nebo hlasovému příkazu.

Hovory přes Skype mají být pohodlnější s dvěma mikrofony a dvěma reproduktory, které mají Skype certifikaci. Lenovo navíc na klávesnici přidalo zvláštní tlačítka pro přijímání a pokládání hovorů.

Lenovo představilo nové firemní počítače ThinkBook
i Zdroj: PCTuning.cz

Oba počítače s Full HD displeji působí prémiovým dojem, díky možnosti polohovat jejich víko až do 180°, tenkým rámečkům a kovové konstrukci z hliníku a hořčíku, která odlehčila notebook na 1,5 kilogramu u 14" verze a na 1,34 kilogramu u 13" modelu.

Výrobce zmiňuje i širokou nabídku podnikatelských služeb včetně Lenovo Premier Support, prodloužení záruky a aktualizací. Dále pak on-site podporu hned další den a mezinárodní záruční servis, aby se minimalizovalo jakékoliv zpoždění. Počítače dále přichází s funkcemi pro lepší self-management, který je zvlášť užitečný v menších firmách. Jedna z nich, předinstalovaný Lenovo Vantage software, nabízí nástroje pro diagnostiku hardwaru, uživatelské nastavení a automatickou instalaci důležitých aktualizací.

Ceny nových ThinkBooků nebyly oznámeny. Neznámá je prozatím i dostupnost obou počítačů na českém trhu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama