lenovu-se-v-prvnim-fiskalnim-ctvrtleti-darilo
Novinka Lenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí dařilo

Lenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí dařilo

Mirek Kočí

Mirek Kočí

18. 8. 2019 17:00

Výrobce Lenovo v prvním fiskálním čtvrtletí více než zdvojnásobil svůj zisk. Překonal tak odhady analytiků díky robustnímu výkonu divize osobních počítačů a inteligentních zařízení.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
15
Reklama

Čistý zisk firmy za tři měsíce do konce června vzrostl na 162 milionů dolarů ze 77 milionů dolarů ve stejném období loni. Analytici, které oslovila společnost Refinitiv, předpověděli koncernu v prvním čtvrtletí zisk 154 milionů dolarů.

Tržby čínské společnosti se zvýšily o pět procent na 12,5 miliardy dolarů. Z toho tržby divize osobních počítačů a inteligentních zařízení stouply o dvanáct procent, zatímco divize mobilních telefonů zaznamenala pokles o devět procent.

Globální trh s počítači vzrostl v období duben až červen o 1,5 procenta po půlročním poklesu, neboť hrozby zvýšení cel v USA na čínské zboží podnítily budování skladových zásob.

Lenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí dařilo
i Zdroj: PCTuning.cz

Výhled pro segment PC však zůstává nejistý i poté, co prezident Donald Trump oznámil, že do prosince odloží zavedení nových cel ve výši deset procent na tablety, telefony a notebooky z Číny. Na stolní počítače se cla od září budou vztahovat .

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama