lg-g-watch-r-oficialne-potvrzeny-budou-mit-kulaty-p-oled-displej
Novinka LG G Watch R oficiálně potvrzeny, budou mít kulatý P-OLED displej

LG G Watch R oficiálně potvrzeny, budou mít kulatý P-OLED displej

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

29. 8. 2014 08:00 1

Společnost LG oficiálně oznámila příchod svých nových chytrých hodinek, které byly pojmenovány LG G Watch R.

Reklama

Už nějakou dobu se ví, že tyto hodinky budou vybaveny kulatým displejem, nicméně nyní to bylo konečně oficiálně potvrzeno přímo výrobcem. Kulatý displej bude typu P-OLED, bude tedy plastový a bude zabírat celé čelo zařízení. Průměr displeje bude 1,3 palce a jeho rozlišení bude 320 × 320 pixelů. 

Díky tomuto displeji byste LG G Watch R na první pohled prakticky nerozeznali od běžných stylových sportovních hodinek s normálním ciferníkem. LG G Watch R však nemají běžný ciferník ale dotykový displej, pomocí něhož lze ovládat prostředí operačního systému Android Wear od Google. 

LG G Watch R oficiálně potvrzeny, budou mít kulatý P-OLED displej
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Do drobného těla hodinek se LG podařilo vtěsnat čtyřjádrové SoC Snadpragon 400 s taktem 1,2 GHz společně s 512 MB RAM a 4GB vnitřním úložištěm. Třešničkou na dortu je potom certifikace odolnosti IP67. Hodinky by jinými slovy měly vydržet potopení do hloubky jednoho metru až po dobu 30 minut. Odolné jsou samozřejmě také proti prachu. 

Nechybí přirozeně ani řada senzorů, které potěší zejména sportovce. Využít lze například PPG (fotopletysmografický) snímač, který měří tepovou frekvenci nositele, 9osý senzor (gyroskop/akcelerometr/kompas) a barometr. Jediné co zatím výrobce oficiálně nepotvrdil, je výdrž baterie. Její kapacita by však podle odhadů měla být 410 mAh, díky čemuž by hodinky měla udržet v provozu alespoň celý den. 

LG G Watch R oficiálně potvrzeny, budou mít kulatý P-OLED displej
i Zdroj: PCTuning.cz

 

LG G Watch R by měly být k dostání ve dvou barevných variantách a to v černé a bílé. Uživatelé si budou moci vybrat také ze dvou verzí řemínku a to z kůže nebo z ušlechtilé oceli. Na trh by se měly dostat ve 4. čtvrtletí letošního roku. Jejich cenu prozatím výrobce tají. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama