lian-li-pc-7n-jednoducha-a-prostorna-pc-skrin-pro-milovniky-tradicnejsiho-designu
PCTuning Novinka

Lian Li PC-7N: jednoduchá a prostorná PC skříň pro milovníky tradičnějšího designu

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
18. 2. 2016 12:00 Sdílej:

Pokud Vás nebaví vzhledové výstřelky moderních skříní a rádi vzpomínáte na doby jednoduchých účelných modelů třeba Chieftecu, mohla by Vás zaujmout novinka firmy Lian Li. 

Reklama
Reklama

Nový model Lian Li PC-7N se vrací ke kořenům a přináší "tradiční" vzhled se spoustou prostoru pro komponenty. To vše je zabaleno do lehké a jednoduché PC skříně. Čelní panel je vzhledově fádní a z větší části ho tvoří perforace, která je u vrchu nahrazená dvěma kryty pozic pro mechaniky. Obě bočnice i vrchní panel jsou jednolité, bez jakýchkoli výstupků.

 

Do interiéru můžeme umístit základní desky formátů ATX či micro-ATX, které na sobě mohou nést grafické karty s délkou až 370 mm v případě, že jim nepřekáží pozice pro disky. Při obsazen všech pozic je délka grafiky omezena na 250 mm. Disků lze za čelní panel nainstalovat celkem osm. Ke skříni je nicméně dodávaná pouze čtveřice šuplíků pro jejich instalaci a zbytek si musí v případě potřeby patrně zákazník dokoupit. Všechny pozice jsou opatřeny gumovými podložkami pro šroubky, které eliminují přenos vibrací z disků. 

 

Za čelním panelem jsou umístěny také dva předinstalované 120mm větráky, které zajišťují nasávání studeného vzduchu. O odvod ohřátého vzduchu se pak stará další 120mm ventilátor umístěný na zadní panel. Dvojici větráků za čelem můžeme samozřejmě nahradit také radiátorem vodního chlazení s maximálními rozměry 140 × 280 × 60 mm. Slušný prostor se nabízí také pro chladič procesoru, který může mít výšku až 170 mm. O napájení sestavy s PC-7N se může starat PSU tradičního formátu ATX s maximální délkou 270 mm.

 

Prakticky všechny prvky skříně včetně pozic pro disky a optické mechaniky či prachové filtry můžeme snadno oddělat bez použití nářadí. Pro vedení kabelů lze využít 14mm prostor za držákem základní desky, nebo 27mm místa za držákem pozic pro disky. Skříň stojí na čtveřici nastavitelných hliníkových noh a na vrchu má také I/O panel s audio porty a dvojicí konektorů USB 3.0. 

 

Zákazníci si u PC-7N mohou vybrat ze stříbrné a černé verze. Obě by měly být k dostání na konci tohoto měsíce za zhruba 100 dolarů. U nás by se tak cena skříně mohla vyšplhat na necelé 3 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning