Logitech G35 - surround v herním podání
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Logitech G35 - surround v herním podání

Logitech G35 - surround v herním podání

Jindřich Pirner

Jindřich Pirner

13. 5. 2009 00:00 28

Seznam kapitol

1. První dojmy, technologie 2. Software, mikrofon a vocoder 3. Prostorové, herní a další testy 4. Ergonomie a závěr

Logitech už nějaký ten pátek dělá speciální výrobky určené hráčům, akorát nějaký ten herní headset chyběl. Proto přicházejí 7.1 sluchátka Logitech G35, která výrobce ladil v laboratořích Dolby. Jestli je to nějaká záruka zvukové kvality a jak je na tom zpracování, to se pokusíme probrat v článku.

Reklama

Někteří naši čtenáři volali po testu nějakých surround sluchátek a Logitech G35 jsou dobrá příležitost, protože je to novinka (v ČR se má oficiálně prodávat od března), ale zároveň první pokus Logitechu o něco podobného.

Logitech G35 - surround v herním podání
i Zdroj: PCTuning.cz


 

Předně je možná dobré zmínit princip, na kterém G35 fungují. Kdo by si myslel, že uvnitř těch sluchátek je nějakých sedm či osm reproduktorů, plete se. Konstrukčně jsou to normální stereo sluchátka. Tak co tedy vytváří ten surround prostor? Samozřejmě, je to software. To software zde z obyčejných stereo sluchátek dělá prostorová, ale jen virtuálně. S praktickým provedením této technologie pomohly Logitechu laboratoře Dolby. Jde o Dolby Virtual Surround, které je nyní schopno simulovat 7.1 zvuk.

V balení najdete samotná sluchátka, CD s ovladači a vyměnitelné výztuhy pro uzpůsobení každé hlavě (o tom později), jinak nic víc. Nic víc ani není třeba, protože set se připojí přes USB a je vymalováno.

Uvnitř sluchátek je miniaturní zvuková karta, která obstarává vše potřebné sama, vy žádnou zvukovku k tomuto headsetu tedy nepotřebujete.

Ze sluchátek vede jeden kabel, který měří 2,5m a je zvláštní tím, že je zvnějšku nikoliv gumový nebo plastový, ale textilní, což je myslím celkem fajn, ale na druhou stranu je náchylnější k ušpinění a co je horší, po rozmotání nejde v podstatě pořádně komplet smotat, strašně se kroutí. Je ale hodně bytelný, něco vydrží, přejetí kolečkovou židlí přežije v pohodě. Komu přijde délka kabelu přílišná, je na něm pásek se suchým zipem, do kterého nepotřebnou délku smotáte.

 

Logitech G35 - surround v herním podání
i Zdroj: PCTuning.cz

 

První dojem ze zpracování sluchátek byl dobrý. Jde o robustní, avšak docela lehký a hezky zpracovaný komplet, z příjemných materiálů. Tenhle hezký dojem mi po chvíli zkoumání zkazil mechanismus nastavování velikosti obroučky, který je hodně tuhý a na jednotlivých stupních je navíc zasekávání trochu nejisté. Za to může samotná horní konstrukce, která se naštěstí dá kompletně rozšroubovat. Případné problémy nebo tuhost posouvání lze vylepšit povolením pár šroubků. Nemusí se to z fotek ani propagačních obrázků tak zdát, ale horní obruč má ten posuvný mechanismus opravdu žalostně zpracovaný. Když už to ale jednou nastavíte na svou hlavu, tak to celkem drží a nijak to nevadí.

 

Logitech G35 - surround v herním podání
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Náušníky jsou trochy netypicky obdélníkovité, nikoliv elipsovité, jak je běžné. Ergonomii to ovšem nijak nevadí, schová se do nich celé běžné ucho. Nikde mi nic nepřekáželo. Náušníky jsou pokryty koženkovým potahem, který mi přijde rozhodně lepší, než nějaký rádoby semiš, na který se akorát chytá prach.

Je trochu škoda, že není označeno, které sluchátko je levé a které pravé. Prozradím vám, že levé je to, kde se nachází mikrofon a veškeré ovládací prvky. Je to celkem logické a dělané s ohledem na pravoruké pařany, jichž je většina - logicky pravák drží pravačkou myš a tak je ovládání sluchátek levou rukou lepší.
 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama