PCTuning Novinka

Microsoft Surface Duo 2 by mohl dorazit na konci léta

David Jiránek
David Jiránek
11. 6. 2021 14:35 Sdílej:

Unikátní skládací zařízení od Microsoftu by se mělo brzy dočkat nástupce. Surface Duo 2 má přinést zejména lepší specifikace.

Reklama
Reklama

Koncept skládacího smartphonů se Microsoft ujal trochu jinak než konkurence. Výsledkem byl Surface Duo, zařízení na pomezí velkého telefonu a tabletu se dvěma displeji. Oproti jiným skládacím zařízením disponoval Surface Duo dvojicí zcela rozdělených obrazovek. Pant spojující tyto identické poloviny pak disponoval možností otáčení o 360°. Tato prvotina v kategorii skládacích zařízení od Microsoftu ale trpěla řadou nedostatků.

Druhý Surface Duo by měl dostat špičkové specifikace. Spekuluje se o čipu Qualcomm Snapdragon 888, podpoře 5G a velké porci RAM. Vylepší se i systém kamer. Původní verze disponovala jen jednou podprůměrnou kamerou, což vzhledem k ceně mohlo většinu zájemců odradit.

MS Surface Duo první generace
MS Surface Duo první generace

Microsoft by měl Surface Duo 2 vydat okolo září až října letošního roku. Dorazit by měl se systémem Android 11. Těžko říct, jaká bude dostupnost. Konkurenční skládací telefony se u nás prodávají běžně, ačkoliv rovněž za vysoké ceny. První Surface Duo startoval na částce 1 400 dolarů, tedy 30 tisíc korun v přímém přepočtu bez daně. Následovník nejspíše obdrží podobnou cenovku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning