microsoft-udajne-pracuje-na-notebooku-s-windows-10-za-149-dolaru-ktery-by-mel-byt-souperem-pro-chromebooky
Novinka Microsoft údajně pracuje na notebooku s Windows 10 za 149 dolarů, který by měl být soupeřem pro Chromebooky

Microsoft údajně pracuje na notebooku s Windows 10 za 149 dolarů, který by měl být soupeřem pro Chromebooky

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

31. 3. 2015 09:45 6

Řada uživatelů potřebuje notebook pouze na prohlížení webu a nějakou tu základní práci. Za tímto účelem firma Google vyvinula svoje Chromeboooky. Ty jsou patrně trnem v patě Microsoftu, který se už nějakou dobu snaží těmto zařízením konkurovat.

Reklama

Prvním pokusem bylo vydání operačního systému Windows 8.1 s Bing, který si našel cestu do řady cenově dostupných notebooků s podobnou výbavou jako u konkurenčních zařízení s Chrome OS. Za poslední období stojí rozhodně za zmínku také cenově dostupný notebook HP Stream 11 s cenovkou 199 dolarů, který bohužel, zdá se, díru do světa neudělal. 

Microsoft údajně pracuje na notebooku s Windows 10 za 149 dolarů, který by měl být soupeřem pro Chromebooky
i Zdroj: PCTuning.cz

Podle nové zprávy magazínu Forbes to nicméně Microsoft stále nevzdává a nyní pracuje na novém notebooku založeném na OS Windows 10, který by se měl pochlubit cenovkou 149 dolarů (3 800 Kč). Konkrétně by tedy měly být k dostání jeho dvě verze. Za zmíněnou cenu bude notebook k dostání pro běžné spotřebitele, zatímco o něco dražší verze s cenou 179 dolarů (4 560 Kč) bude určená pro školský sektor. 

O obou modelech se toho zatím moc neví. Jistojistě však poběží na operačním systému Windows 10 a nabídnout 11,6" displeje. Proslýchá se také to, že notebooky budou vybaveny nejnovějšími čipy Intel Atom. Tak či onak půjde o zajímavý produkt, který by mohl oslovit řadu příležitostných a nenáročných uživatelů PC a vhodný by mohl být také pro školáky.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama