msi-doplnuje-radu-chladicu-cpu-o-model-core-frozr-xl-se-dvema-vetraky-a-8-heatpipe
PCTuning Novinka

MSI doplňuje řadu chladičů CPU o model Core Frozr XL se dvěma větráky a 8 heatpipe

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
25. 5. 2017 12:00 10 Sdílej:

Nový produkt do herní rodiny Gaming od MSI nese označení Core Frozr XL a jedná se o procesorový chladič typu věž, který je primárně určen náročnějším uživatelům z řad hráčů. Nabídne slušný výkon, ale také vzhled typický pro sérii Gaming.

Reklama
Reklama

Díky tomu se skvěle hodí na hráčské základní desky tohoto výrobce. Kombinuje totiž černou a červenou barvu na krytech ventilátorů. Hlavní součástí chladiče je pochopitelně hliníkový pasiv, který je ukrytý pod krytem s ABS plastu, na němž je k vidění logo série. Do pasivu vede teplo od procesoru osm 6mm heatpipe s poniklovaným povrchem. 

 

Ke chladiči jsou dodávány také dva 120mm ventilátory, které lze přidělat do zmíněného krytu. Kryt s ventilátory lze snadno vysunout a větráky tím oddělat, v případě, že je nechceme využít v systému push-pull na obou stranách pasivu. Ventilátory je možné také mírně vysunout, aby nebránily větším chladičům VRM, nebo pamětem. 

 

Logo na krytu pasivu může být také nasvíceno pomocí RGB LED. Barvu podsvícení lze měnit softwarem Mystic Light RGB. Osazené ventilátory mají 4pinové PWM konektory, hydrodynamická ložiska a mohou se točit rychlostí 500 až 1500 otáček za minutu, čímž zajistí průtok vzduchu až 71,27 CFM při maximální hlučnosti 33,6 dBA. 

 

U Core Frozr XL rozhodně nemusíme mít strach o kompatibilitu. Lze ho totiž využít napříč všemi moderními paticemi procesorů, jako jsou AM4, AM3 (+), FM2 (+), LGA2011 (v3), LGA115x, LGA1366 a LGA775. Poradit by si přitom měl až s TDP 250 W. Rozměry chladiče jsou 150,4 × 170 × 129,8 (š × v × h) a není tedy vhodný úplně do každé skříně. O tom, že se nejedná o žádného drobečka, svědčí i hmotnost 1295 gramů. 

 

Jediné, co prozatím MSI neprozradilo, je cena tohoto nového přírůstku do série Gaming.

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning