msi-z170a-sli-plus-zakladni-deska-pro-narocne-v-elegantnim-cernem-havu
PCTuning Novinka

MSI Z170A SLI Plus: základní deska pro náročné v elegantním černém hávu

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

3. 11. 2015 19:30

Pokud jste vyznavači decentnějších designových řešení a hodláte si pořídit sestavu s procesorem Skylake, mohla by Vás určitě oslovit novinka společnosti MSI v podobě základní desky Z170A SLI Plus, která zaujme nejen svým uhlazeným zevnějškem, ale také slušnou výbavou.

Reklama
Reklama

Tato deska by měla spadat do kategorie produktů, kterou výrobce označuje jako "PRO", a tudíž nabídne také velice zajímavé funkce. Deska je samozřejmě vystavěná na čipsetu Intel Z170 Express a vybavená paticí LGA 1151. Oproti svým stájovým kolegyním však volí decentní vzezření, kdy je většina prvků vyvedená v černé barvě. Výjimkou jsou prakticky pouze dva sloty PCIe, které mají ocelovou úpravu výrobcem označovanou jako Steel Armor, a několik bílých prvků na PCB.

MSI Z170A SLI Plus: základní deska pro náročné v elegantním černém hávu

Deska je vybavena čtyřmi sloty pro paměti DDR4 a třemi sloty PCIe 3.0 x16 pro grafické karty, které lze, jak již název napovídá, zapojit do konfigurace SLI popř. CrossFire. Trojici slotů PCIe 3.0 x16 doplňují ještě tři sloty PCIe x1 pro karty rozšiřující. Pro disky je připravena celá řada rozhraní od tradičních šesti portů SATA III, přes konektory SATA-Express až po nové vysokorychlostní sloty Turbo M.2 a Turbo U.2 zajišťující přenosovou rychlost až 32 Gb/s. Zajímavostí je také využití zvukového 7.1kanálového kodeku Realtek ALC1150, který je na obdobné desce spíše bonusem. O správu gigabitového síťového portu se potom stará čip Intel I219-V. 

MSI Z170A SLI Plus: základní deska pro náročné v elegantním černém hávu

Při pohledu na zadní panel můžeme spatřit sadu dvou konektorů USB 3.0, dvojici portů USB 2.0, zmíněný gigabitový ethernetový port, dva konektory PS/2 pro klávesnici a myš, šest audio konektorů a zobrazovací výstupy D-sub, DVI a HDMI. O poznání zajímavější je fakt, že výrobce na desku umístil také port USB 3.1 typu C. 

MSI Z170A SLI Plus: základní deska pro náročné v elegantním černém hávu

Výrobce se, jak už bývá u MSI zvykem, chlubí také kvalitními komponentami Military Class 4 a zajímavostí je také nový Click BIOS 5 připravený pro vysoká rozlišení a optimalizovaný pro Windows 10. Chybět by neměla ani šikovná EZ Debug LED a ochrana proti přepětí. Snadné přetaktování komponent by měl umožňovat nástroj OC Genie 4.  

Tato zajímavá deska se již nyní dostává do prodeje a je už k vidění také v některých našich e-shopech, kde se její cena pohybuje kolem částky 4 000 Kč.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning