na-htc-hd-2-se-testuje-novy-android-5-lollipop
PCTuning Novinka

Na HTC HD 2 se testuje nový Android 5 Lollipop

Mirek Kočí
Mirek Kočí
7. 1. 2015 19:00 Sdílej:

Legendární HTC HD2 je zpět. Tentokrát se na něj díky nadšencům z fóra XDA podařilo naportovat neoficiální Android 5 Lollipop. Ne vše je ale zatím vyladěno.

Reklama
Reklama

HTC HD2 byl v listopadu 2009 top model tchajwanského výrobce a zároveň důstojným rozloučením firmy s ustupujícím systémem Windows Mobile.

Začal se prodávat s Windows Mobile 6.5, později se podařila portace Androidu, systému Windows Phone 7, Ubuntu Touch, MeeGo a dokonce Windows RT. Nově se na něm podařilo rozběhnout Android 5.0.1 Lollipop.

Zatím toho moc nefunguje. Dosud se podařilo zprovoznit jen zvuk a dotykový displej. Vývojář macs18max však nemá v úmyslu ve svém snažení nijak polevit a pracuje na portu Androidu 5.0.2, který vychází z CyanogenModu 12.

Smartphone HTC HD2 můžeme přirovnat k nezničitelnému kyborgovi z filmu Terminátor, který se vždycky vrátil. Za celou historii mobilních telefonů bylo uvedeno jen málo zařízení, které mají u vývojářů z XDA fóra srovnatelnou podporu.

Zdroj: 1 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning