PCTuning Článek

Na návštěvě v sídle Asusu: Jděte si o pauze třeba zaplavat

Michal Šimonek
Michal Šimonek
22. 6. 2015 03:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus a Pegatron 2. Čas na práci, čas na relaxaci 3. A jdeme se tu najíst 4. Přednáška o novinkách 5. O designu u Asusu a závěr

Jeden den z Computexového týdne byl věnován prohlídce centrály Asusu. Spolu s česko-slovenskými novináři se zúčastnili také redaktoři z Turecka, část Německých a podle přízvuku bych jednu skupinku tipl na Rusko. A co tu všechno bylo k vidění? Prošli jsme si částí testovacího centra, relaxační zóny a také se zůčastnili dvou přednášek.

Reklama
Reklama

Společnosti Asus a Pegatron jsou z historického hlediska propojeny a sídlí poblíž sebe. Asus byl založený již v roce 1989. Původně jedna firma pod jménem Asus vyráběla všechen hardware a elektroniku jak pro byznys, tak pro domácí zákazníky. Ale později Asus vytvořil odnože, na Pegatron připadl OEM trh. Nakonec se však Pegatron zcela odtrhl a začal fungovat samostatně. Ještě prý před třemi roky byl vchod do Asusu skrze vrátnici Pegatronu. Nyní jsme narazili a byli jsme nasměrování o další bránu dál...

Nešlo si nevyfotit samotnou informaci na vrátnici. Pokud tu někdo z vás disponuje uměním čínského jazyka, pochlubte se prosím do komentářů co je tam přesně napsáno

Nalevo od hlavního vchodu je logo Asusu. vyfotili jsme si ho a mohli jsme zavítat dovnitř, kde na nás už čekali...

Recepce působí moderně a čistě, i místní slečny recepční byly na pohled sympatické (čtěte spíše pěkné).

Ve spodním sále se nachází proslulá Mona Lisa. Ačkoliv tuhle nenakreslil Da Vinci, je pro mě zajímavější. Je totiž složená z různých částí PCB desek a grafických karet napříč historií. Při bližším zkoumání jsem tu našel jak kousky staré deset let, tak dokonce i nějaké novější po roce 2010. Je to krásné dílo.

V přízemí stojí taky tato kravička oděná do elektronického hábitu.

Mohli jsme se vydat směrem do parkovacího prostoru a pak výtahy projít si jednotlivá patra. Uvnitř naštěstí bylo příjemně, je tu pochopitelně vše klimatizované. Venku na Tchajwanu panují v tomto období horka a vysoká vzdušná vlhkost.

Takový bonbónek navíc, bylo zde čirou náhodou k vidění auto ředitele Asusu Jonneyho Shiha. Kdo by čekal Mercedes řady E či S, nebo ještě výraznější auta, byl by na omylu. Je to auto, které příliš pozornost nebudí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning