Nečekané zjištění. AMD ukončilo podporu starších Radeonů
PCTuning Novinka

Nečekané zjištění. AMD ukončilo podporu starších Radeonů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 6. 2021 13:50

Na některé majitele starších grafik Radeon čekalo v uplynulých hodinách nepříjemné zjištění. Když si chtěli stáhnout nejnovějšího ovladače 21.6.1 s funkcí FidelityFX Super Resolution, tak zjistili, že jejich karty nejsou podporovány.

Reklama
Reklama

O několik hodin později došlo k vydání oficiálního prohlášení AMD, které uvedlo, že ukončuje podporu grafických karet sérií Radeon HD 7000 (vydání 2011), R9 R200 (2013), R9 R300 a R9 Fury, které jsou všechny založeny na architektuře GPU Graphics CoreNext. 

Všechny grafiky z těchto modelových řad se nově přesunuly do kolonky „legacy“. AMD avizuje, že už pro ně nemá v plánu vydávat žádné další ovladače. Pomalu tak nastak čas, aby se majitelé starších Radeonů začali poohlížet po nových grafikách.

Radeon HD 7000
Radeon HD 7000

K ukončení softwarové podpory starších karet nedávno přistoupila i konkurenční Nvidia. V jejím případě však byla ukončena generace GPU Kepler (zejména GeForce 600 a 700 plus některé GeForce 800M).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning