nechali-jste-si-iphone-opravit-v-neautorizovanem-servisu-apple-vam-ho-aktualizaci-na-ios-9-muze-navzdy-znehodnotit
Apple Novinka Nechali jste si iPhone opravit v neautorizovaném servisu? Apple vám ho aktualizací na iOS 9 může navždy znehodnotit

Nechali jste si iPhone opravit v neautorizovaném servisu? Apple vám ho aktualizací na iOS 9 může navždy znehodnotit

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

8. 2. 2016 14:30 46

Společnost Apple má na svědomí další kontroverzní kousek. Společně s aktualizací iOS 9 totiž začala nemilosrdně blokovat iPhony a iPady, které byly opraveny v neautorizovaných servisech a obsahují neoriginální součástky. 

Reklama

Jak to tak vypadá, problém se týká pouze výměny Touch ID. Pokud jste si tuto opravu nechali provést v neautorizovaném servisu, vaše zařízení po nejnovější aktualizaci dost možná nahlásí „error 53“ a nepůjde spustit. Změna je přitom nevratná a (alespoň v současné době) s ní nelze vůbec nic dělat. To znamená, že pokud byste po tomto incidentu náhodou měli zájem o to zavolat si ze smartphonu od Applu, budete si muset koupit docela nový kus.

Nechali jste si iPhone opravit v neautorizovaném servisu? Apple vám ho aktualizací na iOS 9 může navždy znehodnotit
i Zdroj: PCTuning.cz

Někteří lidé se domnívají, že Apple chce tímto způsobem lidem zabránit v tom, aby využívali služeb neautorizovaných servisů. Tímto způsobem totiž přichází o podstatnou část peněz, což může být dosti nemilé.

Apple se sice brání tím, že ke znehodnocení iPhonů dochází kvůli tomu, aby společnost zabránila případnému zneužití údajů o našich otiscích prstů a na to navazující ztrátě/zneužití dat, která se uvnitř zařízení nachází.

Je docela možné, že Apple jde proti pravidlům hospodářské soutěže. O dalším vývoji této situace vás budeme informovat.

Pokud se i vám stalo, že jste po aktualizaci svého smartphonu našli na displeji nápis „error 53“, měli byste kontaktovat technickou podporu Applu. Vám ostatním nejnovější aktualizaci nedoporučujeme – tedy alespoň pokud jste si zařízení nechali opravit v servisu třetí strany.

Zdroj: Android Authority

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama