nejlevnejsi-pocitac-na-svete-stoji-9-dolaru
Apple Novinka Nejlevnější počítač na světě stojí 9 dolarů

Nejlevnější počítač na světě stojí 9 dolarů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 5. 2015 10:00 9

Na Kickstarteru se objevila ambiciózní kampaň na podporu prvního devítidolarového počítače v historii. Cílova částka 50 tisíc dolarů byla do dnešního dne překonána více než desetinásobně.

Reklama

Miniaturní C.H.I.P. na první pohled vypadá více než lákavě – má procesor s taktem 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB externí paměti, WiFi 802.11n, Bluetooth 4.0, podporu pro USB a samozřejmě video výstup.

Počítač v této konfiguraci by měl mít dostatek výkonu na to, aby si bez problémů poradil s kancelářskými nástroji, surfováním na webu, prohlížením e-mailů či hraním nenáročných her.

Jak však upozornili uživatelé na Google+, problém by mohl být ve zvoleném procesoru. Ten totiž pochází od výrobce AllWinner, který je nechvalně známý v komunitě svobodného software nedostatečnou podporou. Snad autoři projektu vědí, co dělají a nedojde k tomu, že si zhruba za rok budeme moct pořídit celkem výkonný, a navíc velmi levný, kousek hardwaru, ovšem bez softwarové podpory.

Cena za základní verzi počítače je v kampani na Kickstarteru 9 dolarů (zhruba 220 Kč). K prvním majitelům se C.H.I.P. dostane příští rok v květnu.

Zdroj: Makezine

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama