nepal-zakazal-strilecku-playerunknown-s-battlegrounds
Novinka Nepál zakázal střílečku PlayerUnknown’s Battlegrounds

Nepál zakázal střílečku PlayerUnknown’s Battlegrounds

Mirek Kočí

Mirek Kočí

16. 4. 2019 09:00 2

V Nepálu zakázali populární hru multiplayerovou online PlayerUnknown’s Battlegrounds. Důvod? Je údajně násilná a má negativní vliv především na děti a mladistvé.

Reklama
Reklama

Zhruba měsíc poté, co hra PUBG byla zakázána v několika oblastech Indie, to tato střílečka nemá lehké ani v Nepálu. Vláda tohoto asijského státu se ji rozhodla úplně zakázat a požádala všechny místní poskytovatele internetových a mobilních služeb, aby ji zablokovali. „Dostali jsme velké množství stížností od rodičů a škol, které se týkají dopadu této hry na děti. PUBG jsme konzultovali i s psychiatry a ti nám potvrdili, že násilí v této hře negativně ovlivňuje chování lidí i v běžném životě.“

Hra PlayerUnknown’s Battlegrounds se zasloužila o zpopularizování  herního režimu battle royale. Společně s dalšími 99 hráči začínáte na ostrově, jenž se neustále zmenšuje. Závěrečná přestřelka pak probíhá na velmi malém kousku země. PUBG v posledních měsících nicméně čelí silné konkurenci, kdy část uživatelů této hře sebraly tituly Fortnite a Apex Legends.

Nepál zakázal střílečku PlayerUnknown’s Battlegrounds

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning