nepritel-sestrelen-oznamili-hackeri-z-anonymous-pote-co-zautocili-na-polske-vladni-servery
Novinka Nepřítel sestřelen, oznámili hackeři z Anonymous poté, co zaútočili na polské vládní servery

Nepřítel sestřelen, oznámili hackeři z Anonymous poté, co zaútočili na polské vládní servery

Mirek Kočí

Mirek Kočí

24. 1. 2012 11:45 19

Přední polské vládní instituce čelí opakovaným útokům hackerské skupiny Anonymous. Po webových stránkách Sejmu, předsedy vlády a prezidenta, shodili hackeři i oficiální web ministerstva obrany.

Reklama
Reklama

Hackeři ze skupiny Anonymous napadli a zablokovali v minulých dnech a hodinách webové stránky polských státních úřadů, a to včetně osobních stránek premiéra Donalda Tuska a strany Občanská platforma, vyplývá to ze zprávy serveru Foxnews.

Anonymous zveřejnili kompletní diskografii Sony Music

Mluvčí polské vlády Pawel Gras útoky na vládní servery bagatelizoval, nedlouho poté byl odstřelen i jeho osobní web. Stalo se tak prakticky ve chvíli, kdy novinářům vysvětloval, že polské úřady mají situaci pod kontrolou.

Polsko dalo minulý týden najevo, že podepíše mezinárodní dohodu o ochraně duševního vlastnictví ACTA. Anonymous s tímto krokem nesouhlasí. Smlouvu považuje totiž za možné ohrožení svobody internetu.

Čeští hackeři z Anonymous útočili na web České protipirátské unie

Hackeři proto začali napadat webové stránky ministerstva obrany, kultury a dalších organizací. Na Twitteru hackerů se krátce po útoku objevil vzkaz: „Tango Down - nepřítel sestřelen“.

Premiér Tusk po vlně masivních útoků požádal ministry o opětovné projednání přistoupení Polska k dohodě.

„Ve smlouvě ACTA není nic, co by vyžadovalo změnu polských zákonů,“ řekl médiím ministr Michal Boni odpovědný za administrativu a digitalizaci.

Je tedy pravděpodobné, že Polsko i navzdory útokům dohodu na čtvrtečním jednání v Tokiu podepíše.

Nepřítel sestřelen, oznámili hackeři z Anonymous poté, co zaútočili na polské vládní servery

Zdroj: 1 2 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning