netgear-nighthawk-pro-gaming-xr1000-herni-router-s-pokrocilou-spravou-a-wi-fi-6
Novinka Netgear Nighthawk Pro Gaming XR1000: herní router s pokročilou správou a Wi-Fi 6

Netgear Nighthawk Pro Gaming XR1000: herní router s pokročilou správou a Wi-Fi 6

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 11. 2020 19:15

Společnost Netgear představuje nový dvoupásmový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000. Novinka kombinuje tříjádrový procesor, Wi-Fi 6 a operační systém DumaOS 3.0. Dle výrobce by se měl postarat o spolehlivé i v těch nejvypjatějších herních situacích.

Reklama

Nighthawk Pro Gaming XR1000 je vybaven tříjádrovým 1,5GHz procesorem s operační pamětí 512 MB, který společně s nejnovějším standardem Wi-Fi 6 a herním operačním systémem DumaOS 3.0 poskytuje připojení s maximální teoretickou kombinovanou propustností až 5,4 Gb/s (600 Mb/s v 2,4GHz pásmu a 4 800 Mb/s v 5GHz pásmu). Router obsahuje i USB 3.0 port a pět gigabitových LAN portů (1x WAN, 4x LAN) umožňujících jeho propojení s libovolným multimediálním zařízením.

Rozsáhlé možnosti správy včetně monitorování a přizpůsobení sítě, nabízejí funkce Gaming Dashboard, Geo Filter a Network Monitor. Personalizovaný interaktivní nástroj Gaming Dashboard poskytuje hráči potřebná data o odezvě či využití šířky pásma jednotlivými připojenými zařízeními v reálném čase, funkce Geo Filter minimalizuje případné prodlevy vytyčením vzdálenosti od serveru či ostatních hráčů, Network Monitor pak zobrazuje jednotlivá zařízení využívající šířku pásma a přesně určuje, jaké aplikace způsobují případnou prodlevu.

Netgear Nighthawk Pro Gaming XR1000: herní router s pokročilou správou a Wi-Fi 6
i Zdroj: PCTuning.cz

Součástí softwarové výbavy routeru jsou nově také herní funkce Geo-Fencing (přizpůsobení a filtrace herních serverů), Ping Heatmap (kvalita připojení dle konkrétních herních serverů), QoS (upřednostňování herního zařízení, přidělování šířky pásma pro jednotlivá zařízení a aplikace), Connection Benchmark (test rychlosti, odezvy a výkonu připojení při maximálním přetížení) a Traffic Controller (blokování provozu dle zařízení nebo aplikace).

Router Nighthawk Pro Gaming XR1000 lze snadno instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace Nighthawk. Vysoké zabezpečení zařízení zajišťuje kombinace podpory VPN, NETGEAR Armor, WPA3, ochrany v rámci jednotlivých standardů (802.11i, 128bitové šifrování AES s PSK) a oddělené sítě pro hosty.

Cena a dostupnost

Nighthawk Pro Gaming XR1000 je v prodeji za cenu 10 800 korun s DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama