nexus-6p-od-huawei-bude-nabizen-s-uzivatelskou-pameti-128-gb
Novinka Nexus 6P od Huawei bude nabízen s uživatelskou pamětí 128 GB

Nexus 6P od Huawei bude nabízen s uživatelskou pamětí 128 GB

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 9. 2015 19:30 3

Nové přístroje řady Nexus dostali na starosti dva výrobci. Vedle LG se stane druhým výrobcem čínský Huawei a jeho telefon, který by měl mít označení Nexus 6P, bude v jedné věci tak trochu převratný. Prodávat se totiž bude i v provedení se 128 GB uživatelské paměti. S informací přišel server gsmarena.com.

Reklama

Představení nových smartphonů s logem Nexus a finální verze Androidu 6.0 Marshmallow se v San Francisku uskuteční už příští úterý, tedy 29. září. Zatímco o výbavě obou telefonů už víme prakticky vše, jejich cenu zatím neznáme.

Jisté je to, že Nexus od Huawei nebude malý. Má mít 5,7palcový displej a bude tak spadat do kategorie takzvaných phabletů, tedy kříženců smartphonů a tabletů. To další připravovaný Nexus od LG bude menší – jeho dotykový panel s Full HD/QHD rozlišením doroste jen do velikosti 5,2 palce.

Hnacím motorem obou novinek bude čip od Qualcommu. V případě modelu Nexus 5X bude použit Snapdragon 808, pod kapotou většího Nexusu 6P najdeme kmitat Snapdragon 810.

Čínský Nexus bude nabízen v paměťových kapacitách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Co se týče Nexusu z dílen LG, tak ten podle všeho nabídne na výběr jen mezi 32GB a 64GB verzí. Oba telefony nebudou po vzoru předchůdců podporovat microSD karty, takže prostor pro uživatelská data nebude možné navýšit, zato se ale vůbec poprvé dočkáme čtečky otisků prstů.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama