nintendo-oficialne-predstavilo-switch-lite-v-obchodech-bude-20-zari
Novinka Nintendo oficiálně představilo Switch Lite. V obchodech bude 20. září

Nintendo oficiálně představilo Switch Lite. V obchodech bude 20. září

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 7. 2019 14:30 6

Společnost Nintendo představila osekanou verzi své populární konzole Switch. Model s přídomkem Lite je menší, lehčí a výrazně levnější. Určen je primárně na hraní na cesty, neumí se totiž připojit k televizi a přišel také o odnímatelné ovladače Joy-Con.

Reklama

Nintendo Switch Lite se začne oficiálně prodávat 20. září za 199 dolarů, což u nás může znamenat cenu mezi 5 000 až 6 000 Kč. Je tedy o třetinu levnější než plnohodnotná hybridní verze s cenou 299 dolarů. K dispozici budou zákazníkům tři základní barevná provedení: šedá, tyrkysová a žlutá. 8. listopadu se pak do prodeje dostane i limitovaná s předinstalovanými hrami Pokémon Sword a Pokémon Shield.

Hmotnost konzole Switch Lite se snížila z původních 400 gramů na 277 gramů, což pocítíte především při dlouhodobějším hraní. Displej se pak smrskl na velikost 5,5 palce oproti původním 6,2 palce. Rozlišení však zůstalo stejné, tedy 1 280 × 720 px.

Nintendo oficiálně představilo Switch Lite. V obchodech bude 20. září
i Zdroj: PCTuning.cz

Dobrou zprávou je, že by mělo dojít k vylepšení výdrže baterie, přesný údaj však výrobce neposkytl. Výkon má být stejný jako u plnohodnotného hybridního modelu, uvnitř tedy nadále pracuje procesor Nvidia Tegra X1. Na první pohled je pak patrné, že ovladače jsou nedílnou součástí těla přenosného Switch Lite a na levé straně handheldu si nelze nevšimnout klasického D-Padu.

Hmotnost Swicth Lite je 275 gramů, původního model s připnutými Joy-Cony váží 398 gramů. Velikost konzole je 91,1 × 208 × 13.9 mm oproti standardním 102 × 238 × 13,9 mm.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama