nokia-prodluzuje-zaruku-na-telefony-o-60-dni-kvuli-pandemii-covid-19
Novinka Nokia prodlužuje záruku na telefony o 60 dní, kvůli pandemii COVID-19

Nokia prodlužuje záruku na telefony o 60 dní, kvůli pandemii COVID-19

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 4. 2020 20:30

Společnost HMD Global dnes v Česku a na Slovensku uvolnila operační systém Android 10 pro low-endové Nokie 4.2 a 3.2. Ty se tak připojují k již aktualizovaným telefonům jako je například Nokia 7 plus, Nokia 6.1 nebo Nokia 9 PureView. Firma zároveň přichází s pomocí uživatelům, kterým se během pandemie koronaviru těsně před skončením záruky porouchaly telefony a ti se je tak nemají kde nechat opravit.

Reklama

Nokie 4.2 a 3.2 byly na trh uvedeny s příslibem pravidelných bezpečnostních aktualizací po dobu tří let a hlavních aktualizací systému po dobu dvou let, a jak výrobce uvedl, tak se i děje a oba smartphony se nyní mohou těšit z nejnovějšího Androidu 10. Ten přináší několik novinek, jako třeba systémový Tmavý režim (Dark Mode) nebo funkce Smart Reply a Family Link. První dokáže v rámci notifikací nabízet možné odpovědi, druhá pak je určena hlavně pro rodiče, kteří chtějí mít mobil svých dětí pod naprostou kontrolou.

Nokia prodlužuje záruku na telefony o 60 dní, kvůli pandemii COVID-19
i Zdroj: PCTuning.cz

Další důležitou novinkou je, že společnost HMD Global kvůli celosvětové nemoci COVID-19 prodlouží záruční lhůtu o 60 dní všem telefonům Nokia, kterým záruční lhůta vypršela či vyprší v období od 15. března do 15. května. Všichni zákazníci, kterých se toto rozhodnutí týká, tak stále mohou reklamovat svůj telefon skrz online formulář zde a telefon jim bude opraven v rámci reklamačního řízení.

Zdroj: HMD Global

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama