nordic-telecom-a-nokia-spousteji-v-cesku-prvni-lte-sit-na-svete-pro-kritickou-komunikaci
Novinka Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku první LTE síť na světě pro kritickou komunikaci

Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku první LTE síť na světě pro kritickou komunikaci

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 4. 2019 17:00

Společnosti Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku vůbec první LTE síť na světě v pásmu 410 až 430 MHz. Tu bude možné využít pro mobilní komunikaci složek integrovaného záchranného systému nebo pro komunikaci v kritických průmyslových odvětvích.

Reklama

Přenos videa v reálném čase a datových služeb je již dnes pro práci záchranných a bezpečnostních složek, municipalit, oddílů městské policie, vybrané složky armády, ale i energetické firmy nebo dopravní podniky ve světě nezbytností. Tuto potřebu právě dokáže zajistit kritická komunikace založená na LTE technologii v pásmech s nízkou frekvencí.

Vyznačuje se totiž vysokým stupněm zabezpečení, vysokou rychlostí přenosu dat, nízkou latencí a také schopností pokrýt signálem velké oblasti území. Nové frekvenční pásmo 410-430 MHz je založeno na globálně standardizované technologii LTE, které je vhodné pro účely kritické komunikace nebo využívání mobilních širokopásmových aplikací.

Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku první LTE síť na světě pro kritickou komunikaci
i Zdroj: PCTuning.cz

„Dostatečná kapacita a propustnost LTE sítí umožní záchranářům, policistům nebo pracovníkům obsluhujícím kritickou infrastrukturu ve firmách posílat si videa nebo fotografie, aby měli lepší přehled o situaci a mohli při operacích efektivněji zasahovat. Pokročilé mechanismy prioritizace komunikace zajišťují dostupnost a bezpečnost služeb na požadované úrovni,“ uvedl Aleš Voženílek, ředitel společnosti Nokia pro Českou republiku.

Nokia dodala pro budovanou síť Nordic Telecom řešení rádiové LTE sítě, technologii IP sítí a technologii DWDM (Dense Wavelength Division Multiplex). Bylo implementováno také řešení pro kritické Push to Talk (MCPPT), tedy pro účely řízené skupinové komunikace.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama