nordic-telecom-prinasi-5g-internet-na-doma-do-dalsich-240-obci
Novinka Nordic Telecom přináší 5G internet na doma do dalších 240 obcí

Nordic Telecom přináší 5G internet na doma do dalších 240 obcí

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 6. 2019 09:00

Telekomunikační operátor Nordic Telecom skokově rozšiřuje dostupnost svého 5G internetu v České republice. V květnu a na začátku června spustil stovku nových vysílačů, které se postarají o pokrytí signálem ve více než 240 městech a obcích.

Reklama

Nordic Telecom se drží svého plánu stát se třetím největším poskytovatelem pevného internetu v ČR. Dokazuje to i počet nově spuštěných vysílačů, který se jen za květen a červen blíží ke stovce. Ve větším měřítku začal pokrývat svým Nordic 5G internetem okolí větších i menších měst, obzvláště pak v těch lokalitách, kde vysokorychlostní připojení dosud zcela chybělo.

Do konce roku 2019 chce  operátor pokrýt svým 5G internetem zhruba 400 lokalit po celé ČR a do konce roku příštího má ambici službu poskytnout až 1,3 milionu domácností. Dostupnost Nordic 5G internetu na doma si můžete ověřit sami na www.5Gvevzduchu.cz.

Nordic Telecom je telekomunikačním operátorem s vlastními sítěmi v pásmech 3,7 GHz a 420 MHz a napříč skupinou obsluhuje více než sto tisíc zákazníků. V aukci pásma 3,7 GHz získal jako jediný účastník dva bloky spektra. Na nich staví a jako první spustil moderní 5G síť, která nabízí kvalitní pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama